ПОЧАТОК ПЕРШОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ В УКУ

Урочистості з нагоди початку першого академічного року в Українському Католицькому Університеті (УКУ) пройшли 14 вересня і розпочалися Архієрейською Літургією за участю Глави УГКЦ Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара. Глава УГКЦ виголосив напутнє слово до цьогорічних першокурсників гуманітарного та філософсько-богословського факультетів. Хоча студенти УКУ сідають за шкільні лави 1 вересня, однак вже три роки поспіль посвячення в студенти відбувається 14 вересня, на початок Літургійного року. Новостворений Університет перейняв символічну традицію органічного поєднання науки та духовності від своєї попередниці — Львівської Богословської Академії.

«У древній іудео-християнській традиції вересень — це час початків, бо у Візантії в перший день осені святкували Новий рік й початок навчання. Календарний зсув призвів до того, що 14 вересня розпочинається Літургічний рік (індикт), — говорить ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк, — при цих навчальних початках ми в особливий спосіб відзначаємо так зване начало індикту. Для нас великою честю є те, що студентів упроваджуватиме в новий навчальний рік сам Великий канцлер УКУ Любомир Гузар».

Студенти перших курсів та всі охочі продовжили святкування пішою прощею до села Страдч Яворівського району до могили сященомученника о. д-ра Миколи Конрада, професора довоєнної Академії, якого беатифікував минулого року Папа Іван Павло ІІ. Отець Кондрад трагічно загинув від рук більшовиків у 1941 році. Цьогоріч на гуманітарний факультет УКУ вперше вступили 24 студенти, на філософсько-богословський — 27, випускники шкіл з Львівської, Тернопільської, Івано-Франківської, Волинської, Хмельницької та Донецької областей. Серед тих, хто здобуватиме богословську освіту, є навіть мешканці Аргентини та Бразилії.

Прес-служба Українського Католицького Університет

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.