Святіший Отець Іван Павло IIне поїде на Філіппіни у січні 2003р.

Святіший Отець Іван Павло II не поїде на Філіппіни у січні 2003р.

Остаточну заяву з цього приводу зробив архієпископ Манільський кардинал Хайме Сін. Можливість поїздки Святішого Отця у Манілу для участі у Всесвітній зустрічі родин останнім часом активно обговорювалась рядом ЗМІ. Поза тим непрямим чином про відмову Папи від візиту до Азії ватиканська прес-служба повідомила ще раніше, коли заявила, що офіційним представником — легатом — Івана Павла II на Всесвітній зустрічі родин призначено кардинала Альфонсо Лопеса Трухильо. Що стосується ще однієї закордонної поїздки Папи, запланованої на 2003 рік, — у Хорватію, — то офіційний Ватикан поки що не підтвердив і не заперечив інформації про цей візит. На думку оглядачів, візит на Філіппіни був скасований після того, як стало зрозуміло, що липнева поїздка Папи у Канаду, Гватемалу і Мексику важко відбилася на його здоров’ї.

Розпочато попередню стадію беатифікаційного процесу Папи Римського Івана Павла I

В італійській єпархії Беллуно-Фельтре, де народився і зростав той, кого пізніше назвуть «усміхнений Папа», оголошено про початок збору матеріалів для цього процесу. Правлячий єпископ Вінченцо Савіо зробив це під час урочистої Літургії у той день, коли виповнилося 24 роки від часу обрання кардинала Альбіно Лучані, Патріарха Венеції, на папський престол.

Папа Іван Павло I (таке ім’я прийняв новий римський архієрей на честь двох своїх безпосередніх попередників — Івана XXIII та Павла VI) займав престол св. Петра всього 33 дні. Він раптово помер 28 вересня 1978 року. Єпископ Савіо заявив, що його єпархія, розташовна на півночі Італії поблизу Венеції, вирішила відкрити попередню стадію беатифікаційного процесу після відповідних консультацій з ватиканською Конгрегацією канонізації святих.

За словами преосв. Савіо, під петицією з проханням розпочати розслідування, підписалось понад 300 тисяч віруючих.

Офіційне розслідування обставин життя кандидата у блаженні повинно розпочатися саме в тій церковній області, де він помер. У випадку з Іваном Павлом I це буде Римська єпархія.

Присудження фільму

«Сестри Магдалини» нагороди Венеціанського кінофестивалю викликало різку критику Церкви

«Злісною і жорстокою провокацією» назвала цей фільм шотландського режисера Пітера Маллена газета «Оссерваторе Романо». Фільм, що отримав престижний кінематографічний приз «Золотий лев», розповідає про долю чотирьох молодих жінок, що піддаються насиллю зі сторони ірландських монахинь у притулку св. Магдалини.

Автор статті священик Франко Петруно висловив особливе незадоволення тим, як у фільмі зображені священик і єпископ. За його словами, ці персонажі — «невдалі карикатури», а рішення журі кінофестивалю прийняте «поспіхом».

Зі своєї сторони, радіо Ватикану назвало присудження «Золотого лева» цьому фільму «болісним і образливим».

Колишній архієпископ Равеннський кардинал Ерсіліо Тоніні, що зарекомендував себе як церковний ліберал — назвав нагородження «Сестер Магдалини» знаком неповаги до всього кінофестивалю. Показово, що один з радників Венеціанського кінофестивалю Валеріо Ріва відмовився взяти участь у церемонії нагородження, назвавши рішення журі «грубою пропагандою».

Мел Гібсон знімає фільм

на євангельську тематику

Відомий кіноактор і продюсер Мел Гібсон знімає фільм «Страсті» про страждання і хресну смерть Ісуса Христа. Зараз Гібсон, відомий своєю глибокою релігійністю, перебуває в Римі, де консультується з ватиканськими ієрархами з приводу зйомок фільму. На головну роль запрошений Джим Кавіцель, відомий з фільмів «Граф Монте-Крісто» та «Високі злочини».

Зйомки фільму «Страсті» рівно ж проходять у Римі. За словами Гібона, римська осінь ідеально підходить для того, щоб «відтворити потрібну атмосферу». Декораціями до фільму слугуватимуть античні руїни і печери в околицях іншого італійського міста — Сассі-ді-Матера.

«Страсті» — не перший фільм, знятий за мотивами Біблії у цій місцевості, — у 1964 році тут проводилась робота над славнозвісним фільмом П’єтро Паоло Пазоліні «Євангеліє від Матея».

У Ватикані відбувся брифінг

за участю послів країн Європи

Метою брифінгу було ознайомити зовнішньополітичні відомства європейських держав з позицією Римського Престолу, зокрема, з таких питань міжнародної політики як розвиток Євросоюзу, депортація католицьких священиків із Росії і результати нещодавнього міжнародного самміту в Йоганнесбурзі. Виступаючи перед дипломатами, керівник зовнішньополітичного відомства Ватикану архієпископ Жан-Луї Торан особливим чином підкреслив, що «кожен документ, який приймається Євросоюзом, повинен визнавати роль релігії». Раніше Ватикан неодноразово висловлював незадоволення тим, що в проекті Європейської конституції немає жодної згадки про Бога і християнство.

Депортацію католицького духовенства з Росії ватиканські чиновники схильні розглядати як результат тиску на владу зі сторони РПЦ. «Для Ватикану це привід для стурбованості і суму», — відзначив Торан, за словами якого в останніх діях російського уряду проглядаються ознаки «справжнього переслідування».

На завершення прелат повідомив, що Римський Апостольський Престол із задоволенням сприйняв звістку про те, що на самміті у Йоганнесбурзі було прийнято «компромісне» рішення і ряду феміністських організацій не вдалося кваліфікувати законодавчу заборону на аборти як порушення прав людини.

Зустрічі такого масштабу влаштовуються у Ватикані вкрай рідко: востаннє схожий брифінг проводився у березні 1999 року, коли держсекретар Ватикану кардинал Анджело Содано скликав усіх представників країн НАТО і країн-членів Ради безпеки ООН для обговорення балканської кризи.

За матеріалами закордонних агентств підготувала Зоряна Курдина

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.