Ватикан дав згоду на зйомки фільмупро життя Івана Павла II

У фільмі розповідатиметься історія Кароля Войтили: від дитячих років і до обрання Папою в 1978 р. Зйомки відбудуться у вересні 2003 року, а в головній ролі зніматиметься, як вважають, італійський актор Лука Цінгаретті.

Сценарій створено на основі біографічної книги «Історія Кароля», яку написав колишній віце-директор «Оссерваторе Романо» Джанфранко Свідерсоччі, відомий ватиканіст.

Продюсером фільму, який демонструватиметься на п’ятому каналі італійського телебачення, виступає П’єтро Вальсеччі, який, власне, і обрав згаданого вище актора на роль Папи у молоді роки.

Чимало уваги у фільмі приділяється юності Івана Павла II до священичого покликання, його захопленню театром та досвіду, пережитому під час останньої світової війни, як і пізнішому протистоянню комуністичному режиму. Кілька кардиналів та членів римської курії запрошені взяти участь у зйомках сцен, які відбуватимуться в Римі.


Римський Апостольський Престол і уряд Словаччини підписали у Братіславі угоду про створення в цій східноєвропейській країні військового ординаріату. Угоду, підписана 21 серпня, укладено з метою «надання адекватної релігійної допомоги католикам, що проходять службу у рядах збройних сил та поліції», відзначається у ватиканському прес-релізі.

Документ підписали апостольський нунцій у Словаччині архієпископ Генрик Юзеф Новацький і міністр оборони Словаччини Йозеф Станк. На церемонії підписання були присутні словацький прем’єр-міністр Мікулаш Дзуринда та інші офіційні особи.


Папа Іван Павло II піддає різкій критиці «тенденцію до комерціалізації людських органів», які, за його словами, в жодному випадку не повинні розглядатися як предмети купівлі-продажу чи обміну. Водночас трансплантація, якщо вона здійснюється належним чином, сприяє розвитку «справжньої культури жертовності і солідарності».

Що стосується клонування людини з метою використання окремих органів для пересадженя, то така практика є аморальною, навіть якщо вчені вважають, що прямують до благої мети. Для досягнення цієї мети медицина повинна застосовувати інші, «морально прийнятні» методи, продовжив глава Католицької Церкви.

Потенційні донори органів чи їх представники повинні в обов’язковому порядку отримати адекватну інформацію про всі аспекти процесу трансплантації, що дозволить їм прийняти рішення про передання іншій особі свого органу вільно та невимушено.

Що стосується життєво важливих органів, то вони, на думку Папи, взагалі не повинні піддаватися трансплантації, допоки донор залишається живим. Момент «природної смерті», вважає Іван Павло II, повинен визначатися на основі найновіших досягнень науки, згідно з якими людина вмирає не після зупинки серцево-легеневої діяльності, а після припинення діяльності мозку.

Підготувала З. К.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.