Чи був Шекспір католиком?

В той час, як драматичні й поетичні твори Вільяма Шекспіра успішно здолали століття і континенти, його життя досі залишається доволі невивченим. Несподіваний оборот дискусіям щодо деяких фрагментів біографії славетного драматурга дали останні дослідження британського вченого Річарда Вільсона.

За його версією, в юні роки Вільям Шекспір належав до підпільного гуртка католиків і брав участь у змові з метою повалення уряду. У середині 16 ст. англійський король Генріх VIII, бажаючи розлучитися з дружиною, Катериною Арагонською і не отримавши на це дозволу від Папи Римського, оголосив про відділення Церкви Англії від Ватикану. З того часу офіційною релігією в Англії є англіканство, а главою Церкви — король.

В час, коли жив Шекспір, Англією правила Єлизавета I, дочка Генріха VIII, яка тісно пов’язала своє володарювання з утвердженням англіканства в країні. Бути прибічником католицизму в Англії в той час було рівнозначним дисидентсву і загрожувало важким покаранням.

Нова гіпотеза Річарда Вільсона грунтується на деяких вже відомих фактах біографії Шекспіра. Так, відомо, що в 1580 р. юний Вільям Шекспір залишив рідне місто Стретфорд-на-Ейвоні, щоб за 10 років з’явитися в Лондоні вже як відомий драматург і актор. Період між 1580-им і 90-им роками залишається таємницею для його біографів. Де він жив? Яку отримав освіту? Чи є зв’язок між Вільямом Шекспіром і таким собі Вільямом Шексгафтом, що приблизно в той самий час мешкав у Хогтон-тауер? Ці питання залишаються без відповіді.

Річард Вільсон гадає, що віднайшов ключ до таємниці в особі англійського єзуїта Едмунда Кемпіона. Він таємно повернувся на батьківщину з Франції і мешкав в оточенні учнів у Хогтон-тауер, в будинку англійської аристократичної родини, що співчувала католицизму.

Рідне місто Шекспіра — Стретфорд — в той час було притулком для багатьох таємних католиків і, за версією Вільсона, молодий Шекспір належав до їхнього кола. Майбутній письменник таким чином жив в оточенні осіб, що планували державний переворот.

Щодо освіти, то до диспозиції юнака була не лише чудова бібліотека, але й високоосвічені наставники. У липні 1581 р. Кемпіон був заарештований, а ще за місяць розгромлено «гніздо» у Хогтон-тауер.

Шескпіру вдалося сховатися і уникнути лихої долі. «На поверхню» він вийшов лише в 1590 р. у Лондоні.

Слід зауважити, що нова гіпотеза не викликає захоплення в рідному місті письменника, оскільки завдає серйозного удару по звичному для автора «Гамлета» образу патріота-вірнопідданого британської корони.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.