Свята Марія Ґоретті повинна бути прикладом для нових поколінь.

У своїй проповіді під час однієї з традиційної недільної молитви «Ангел Господній», яку Іван Павло II відслужив 7 липня, Папа пригадав образ святої Марії Ґоретті — 12-річної італійки, що загинула мученицькою смертю приблизно сто років тому (6 липня 1902 р.), обороняючи свою дівочу честь. Звертаючись до численних паломників, що зібрались на площі св. Петра у Римі, Папа сказав, що ця дівчина може бути прикладом для наступних молодих поколінь.

«Марія Ґоретті — це приклад мужньої вірності християнському покликанню, яка не зупиняється навіть перед найвищою пожертвою — власним життям», — зазначив Іван Павло II, висловивши при цьому бажання, аби Марія Ґоретті була «більш відомою серед підлітків і молоді». Вона є прикладом для нових поколінь, яким загрожує ментальність байдужості і які відчувають труднощі у розумінні важливості тих цінностей, які за жодних обставин не дозволяють зійти до компромісу, додав Святіший Отець.

Марія Ґоретті була канонізована, тобто піднесена до лику святих, у 1950 році. Бідна і неписьменна дівчина, майже дитина, вона за словю сильну і зрілу собистість», яка зуміла не лише захистити свою честь, але й простити того, хто її убив.

«Її мучеництво нагадує нам, що людська істота не може реалізуватись, улягаючи емоційним імпульсам, а тільки тоді, коли проживає власне життя у любові і відповідальності», — зазначив Іван Павло II.

Звертаючись безпосередньо до молоді, Папа також сказав: «Дорога молоде (…), я хочу повторити тобі ще раз сьогодні: не дозволяй, щоб культ задоволення заколисав твоє сумління». Іван Павло II закликав молодих людей «заново відкрити вартість особистої чистоти і переживати міжособистісні стосунки у щирій повазі і любові».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.