О. П’єр Бле:«Симпатії Пія XII до гітлерівської Німеччини — це міф»

Французький чернець-єзуїт П’єр Бле, який вивчає секретні архіви Святого Престолу з часів другої світової війни, у газеті «Чивільта Каттоліка» від 20 липня 2002 р. вкотре різко заперечив поширені закиди щодо симпатій Пія XII до гітлерівської Німеччини. За його словами, звинувачення, котрі регулярно повторюються протягом 40 років, а саме — «у бездіяльності Папи перед лицем нацистських злочинів та в симпатіях до гітлерівської Німеччини», є нічим іншим, як «міфом».

Незважаючи на те, що «нацистський режим, який підгодовував пропаганду проти Церкви, Папи та кардиналів, був розгромлений, — урок Геббельса та його пропагандистської машини не пропав даремно», — заявляє французький священик. Стаття нагадує, що починаючи від 1937 року держсекретар Ватикану Еудженіо Пачеллі (майбутній Пій XII) був постійної мішенню для критиків від пропаганди, які називали його ворогом Німеччини, а трохи пізніше, у 60-их роках, з нього зробили «друга третього рейху, який мовчав перед лицем злочинів наці».

Публічні звинувачення проти Пія XII беруть початок у 1963р., коли світ побачила п’єса німецького драматурга Рольфа Гофгута «Вікарій». У Ватикані її розцінили як наклепницьку, висуваючи як аргумент свідчення врятованих Пієм XII євреїв. У лютому 2002 р. на західні екрани вийшов, викликавши жваві дискусії, фільм «Амінь» режисера Коста-Гавраса, знятий за мотивами згаданої п’єси.

«Сьогодні (…) анонімні сили безконечно повторюють свої напади проти Пія XII, і, використовуючи цю історичну постать, працюють над руйнуванням папства і католицької Церкви. Ідея про «мовчанку Пія XII» — міф, який страшенно роздувається через публікації у мас-медіа, що позбавлені будь-якого критичного підходу і думки», — пише о. П’єр Бле у своїй статті для журналу «Чивільта Каттоліка».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.