Про П’ятдесят сьому сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ 09.05.2012

3 – 4 травня 2012 року у Реколекційно-відпочинковому центрі Львівської архиєпархії УГКЦ у Львові-Брюховичах відбулася П’ятдесят сьома сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

На синодальних засіданнях були всі єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, які мають обов’язок брати в ньому участь, а також Преосвященний Владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський.

Після вступних формальностей, у розділі “Повідомлення”, членів Синоду було поінформовано про правові акти Верховної Ради, Кабінету міністрів та Адміністрації Президента України, що стосуються релігійного життя, а також про участь нашої Церкви в підготовці до Євро’2012. Блаженніший Святослав повідомив присутніх про свій візит та аудієнцію у Святішого Отця в Римі та про участь у делегації Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, яка відвідала Канаду і США на запрошення ініціативи «Українсько-єврейська зустріч» у рамках програми вшанування спадку Митрополита Андрея (Шептицького).

Головною темою цієї сесії було життя священика в парафії. Головну доповідь на зазначену тему виголосив о. д-р Володимир Ждан, а Владика Богдан (Дзюрах) доповів про опіку єпископа над його священиками в контексті впровадження Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Про соціально-економічний вимір життя священика доповів о. Богдан Манишин, а про життя сім’ї священика ? Марія Саквук. На підставі доповідей та їх детального обговорення Синод прийняв відповідні рішення, які мають створити духовенству Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ належні умови в справі реалізації Стратегії розвитку УГКЦ до 2020 року.

Окрім цього, Синод розглянув у другому читанні документ щодо візитації парафії єпископом, який представляв Владика Тарас (Сеньків) та Устав парафії, представлявлений Владикою Дмитром (Григораком). У першому читанні були розглянуті документи: про норми служіння Божественної Літургії та “Душпастирський катехитичний порадник Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ”.

Серед інших тем було обговорено питання про прощу духовенства до Перемишлян 11 травня 2012 року; про екуменічну діяльність у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ; про реалізацію плану заходів, присвячених Рокові мирянина в УГКЦ (доповів Юрій Підлісний) та про проведення Євхаристійного тижня 1 – 7 червня 2012 року з нагоди Року Святих Таїнств у контексті підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України (доповів о. Михайло Гарват).

Синод одностайно вирішив оприлюднити документ «Захистімо зачате життя. Богословські, морально-етичні та душпастирські засади моральної оцінки проблеми знищення ненароджених дітей», опрацьований Богословським відділом Патріаршої курії УГКЦ.

У розділі фінансового блоку питань було заслухано звіт про діяльність Патріаршого паломницького центру УГКЦ, який склав Дмитро Мироненко, його генеральний директор, та обговорено питання про фінансово-господарське життя Церкви і становлення новоствореної Патріаршої фундації.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства в загальному доповів о. Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій, а с. Христофора Буштин, СНДМ, голова Комісії у справах шкільництва, представила роботу цієї Комісії та розповіла про заплановані на цей рік заходи, котрі вони планують проводити.

П’ятдесят восьму сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у листопаді 2012 року Божого.

Постанови П’ятдесят сьомої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Секретаріат Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.