Глави трьох Церков взяли участь у святкуванні 350-го ювілею Івано-Франківська

5 травня до столиці Прикарпаття завітали Глави трьох традиційних християнських Церков для участі у святкуванні 350-го ювілею міста Івано-Франківська. Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, зустрів Патріарха Філарета, Предстоятеля УПЦ КП, та Митрополита Мефодія, Предстоятеля УАПЦ, у митрополичому соборі Святого Воскресіння УГКЦ м. Івано-Франківська, для Департаменту інформації повідомив о. Юрій Трухан, прес-секретар Івано-Франківської архиєпархії.

У храмі Предстоятелів Церков вітав хор Івано-Франківської духовної семінарії Воскреслим гімном «Христос воскрес». Після молитви Блаженніший Святослав освятив хоругву для міста з нагоди ювілею та в присутності очільників православних Церков та єпископату УГКЦ, УПЦ КП та УАПЦ, численного духовенства, вирушив до міської Ратуші. На площі духовенство зустрілося з громадою міста і представниками міської та обласної влади, які радо запросили Глав Церков урочисто відкрити святкування та благословити місто.

Міський голова Віктор Анушкевичус подякував гостям за те, що вони приїхали на святкування ювілею Івано-Франківська. Він відзначив, що місто попри різні трагічні обставини завжди поставало з попелу. Перед тим як урочисто відкрити святкування, він повідомив, що Блаженніший Святослав 5 травня святкує свій день народження і привітав його. Після того як пролунав гімн, з вітальними словами виступили голова ОДА Михайло Вишиванюк, голова облради Олександр Сич, а також заступник міністра культури Тимофій Кохан.

Благословення розпочалося спільним Молебнем до Пресвятої Богородиці, під час якого кожний Предстоятель виголосив молитву благословення та привітав громадськість і всіх мешканців.

Глава УГКЦ у привітальній промові наголосив на тому, що місто Івано-Франківськ є містом молодих людей: творчих, активних, духовних та інтелектуальних, які є майбутнім України. Вітаючи всіх, він вручив міському голові хоругву – як прапор перемоги, і побажав, щоб вона стала офіційно хоругвою міста (слухати промову Блаженнішого Святослава).

Не обійшлося і без дарунків від Предстоятелів УПЦ КП та УАПЦ: Патріарх Філарет відзначив міського голову орденом Святого Володимира, а Митрополит Мефодій, напередодні свята Святого Юрія, вручив ікону Юрія Переможця та орден Святого великомученика Юрія.

В ювілейних урочистостях від УГКЦ взяли участь: Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах), Єпарх Коломийсько-Чернівецький Владика Микола (Сімкайло), Єпископ-емерит Івано-Франківської архиєпархії Владика Софрон (Мудрий); від УПЦ КП: Митрополит Івано-Франківський та Галицький Іоасаф (Василиків), Єпископ Коломийсько-Косівський Іван (Бойчук); від УАПЦ: Митрополит Галицький і Івано-Франківський Андрій (Абрамчук).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.