Соборова молитва

Молитвами Святих Отців наших,

Господи Ісусе Христе,

Боже наш, помилуй нас!

Амінь!

Всемилостивий і благий Господи, Боже отців наших!

Ти через святого князя Володимира, сподобив нас покинути поганське вірування; через купіль святого Хрещення дозволив Ти нам почати життя у Святій Тройці, як новий і єдиний народ Божий. Своєю ласкою і за натхненням Святого Духа Ти збуджував у нас сильне бажання християнської єдності, яке завершилося під час Берестейського єднання. Тоді наша Київська Церква ще раз підтвердила своє сопричастя зі Заходом, залишаючись дочкою Сходу, щоб отак появити подвійне дихання Вселенської Церкви. Цю вірність єдності Церкви Ти, Господи, допомагав нам зберігати впродовж нашої історії, за прикладом святих Мучеників й Ісповідників. Ціною великих жертв під час жорстоких переслідувань та утисків від безбожних сил Ти скріпив нас, Твоїх синів і дочок в надії на визволення.

Отож, сьогодні дякуємо Тобі, Господи, в Тройці Святій Єдиний, за велику свободу, якою втішається наша Батьківщина, і за нашу Церкву, розсіяну по цілому світі. Ми єдиними устами і єдиним серцем благаємо Тебе: дай кожному з нас наснагу і мужність відбудовувати нашу «Церкву в руїнах». Пам’ятаємо бо, що сила Твоя божественна у наших немочах проявляється. Маємо також у серці Твої євангельські повчання і усвідомлюємо собі, що ми не з цього світу, але живемо у світі. Для того просимо Тебе скріпи нашу віру і віднови в нас духа правого, щоби власною працею і прикладом святого життя ми причинилися до духовного перетворення світу на основах Євангелія.

Просимо Тебе, Боже, осяй кожного учасника Патріаршого Собору світлом твоєї мудрості, щоб отак, з’єднані у любові, ми змогли стати освячуючою силою для нашої Церкви і особливо для нинішнього суспільства. Воно очікує правдивого свідчення Євангельської Істини і голосу Твоєї святої Церкви.

Ми, Господи, свідомі наших обмежень і прогрішень за заступництвом і під Покровом Пресвятої Богородиці, осмілюємося продовжити у новому тисячолітті розпочате нашими попередниками святе діло.

Щоби воно звершилося для Твоєї слави та добра Божого народу, пам’ятаючи, що на все Твоя свята воля, і Твоє є Царство, і сила, і слава Отця, і Сина, і Святого Духа нині, повсякчас і на віки вічні.

Амінь.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.