«ОСТАННІМ ЧАСОМ ГОСПОДЬ СТАВ МЕНІ ТАКИМ БЛИЗЬКИМ…»:У ВІННИЦІ НЕВИННО ЗАКАТОВАНО СЕСТРУ-СЛУЖЕБНИЦЮ АННУ ГЛОВУ

На початку червня Україну облетіла інформація про небуденне зникнення особи. Зниклою виявилася настоятелька дому сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Вінниці двадцятисемирічна сестра Анна Глова. У суботу, 1 червня її востаннє бачили у Вінницькому храмі Покрови Пресвятої Богородиці по вулиці Київській, що його обслуговують отці Редемптористи. Ввечері сестра не прибула на заздалегідь заплановану катехизацію і не повернулася додому.

У п’ятницю, 7 червня, після майже тижня пошуків, тіло сестри Анни було знайдено у невеликому приміщенні під дахом церкви отців Редемптористів. Медична експертиза встановила, що смерть настала у день зникнення сестри. Причиною смерті стали нелюдські катування, котрих монахиня зазнала від рук невідомих нападників.

У неділю, 9 червня з тілом покійної прощалася Вінниця. В заупокійних Богослужіннях, окрім греко-католиків, також взяли участь священики Української Православної Церкви Київського Патріархату та римо-католицьке духовенство на чолі з єпископом Кам’янець-Подільським Леоном Дубравським.

А в понеділок, 10 червня тіло закатованої сестри було перевезено до Свято-Онуфріївської церкви отців Василіан, що у Львові. Після Архієрейської Літургії, яку, у співслужінні численного духовенства, відправив єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященний Владика Ігор Возняк, духовенство, монашество та мирянство востаннє віддали шану преподобній сестрі Анні.

Під час Літургії було зачитано слова співчуття, які надійшли від представника Папи Римського — Апостольського Нунція в Україні Архієпископа Миколи Етеровича та Екзарха Києво-Вишгородського УГКЦ Преосвященного Владики Василя Медвіта. А присутній на богослуженні Владика Ігор Возняк розповів усім присутнім про деякі обставини смерті та знайдення тіла монахині. Згідно неофіційних свідчень, котрі ще потребують підтвердження, тіло сестри Анни було підкинуто до приміщення під дахом греко-католицької церкви у Вінниці.

Хто це зробив і з якою метою – залишається відкритим питанням, відповідь на котре остаточно може дати слідство.

Вже тепер від осіб різних рівнів звучать найрізноманітніші версії можливих мотивів вбивства, однак Українська Греко-Католицька Церква не висуває жодних офіційних звинувачень до часу завершення розслідування.

Преподобну сестру Анну Глову поховали у Малехові, поблизу Львова поряд з багатьма іншими монахинями згромадження сестер Служебниць.

Сестра Анна (Іванна) Глова народилася 6 липня 1974 р. у місті Львові.

Після здобуття середньої освіти, 29 липня 1990 року вступила до монастиря Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії.

Перші обіти склала в 1993 році. Довічні обіти склала 27 серпня 2001 року.

З 1999 року проживала у місті Вінниці Києво-Вишгородського Екзархату УГКЦ за адресою провулок Олександра Невського, 1.

Останнього разу її бачили у суботу 1 червня 2002 року о 14:00 в храмі Покрови Пресвятої Богородиці по вул. Київській (м. Вінниця), який обслуговують священики Чину Найсвятішого Ізбавителя (отці Редемптористи). Протягом свого перебування у Вінниці сестра Анна працювала з молоддю у парохії, катехизувала, працювала у реабілітаційному центрі для неповносправних.

З листів сестри Анни Глови:

«…Часто відчуваю спрагу за Божим Словом, щоби пізнати Його волю. Тоді відкриваю Святе Письмо і черпаю з джерел благодаті…»

«…Останнім часом Господь став мені таким близьким, що я просто аж боюся Його втратити…»

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.