Нехай Куба буде домівкою для всіх кубинців, де в дусі братерства співжитимуть справедливість та свобода. Прощальне слово Папи Венедикта XVI на Кубі. 29.03.2012

Нехай Куба буде домівкою для всіх кубинців, де в дусі братерства співжитимуть справедливість та свобода. Таким було прощальне побажання Папи Венедикта XVI для Куби, виголошене під час церемонії прощання 28 березня 2012 р. ввечері в гаванському міжнародному аеропорту імені Хосе Марті. З огляду на дощ, церемонія прощання відбулася в приміщенні аеропорту, по дорозі до якого від Апостольської Нунціатури, протягом усіх 18-ти кілометрів, не зважаючи на негоду, десятки тисяч кубинців з ентузіазмом вітали Святішого Отця.

«Дякую Богові, Який дозволив мені відвідати цей прекрасний острів, що залишив глибокий знак у серці мого попередника блаженного Івана Павла ІІ», – сказав Венедикт XVI на початку свого прощального слова, зазначаючи, що також і він бажав «прибути до вас, як паломник милосердної любові», щоб подякувати Пресвятій Богородиці, яка протягом чотирьох сторіч, через свою статую в місцевості Ель-Кобре, додає відваги усім кубинцям, щоб, відкривши справжнє значення прагнень людського серця, вони будували «солідарне суспільство, в якому ніхто не почуватиметься виключеним». «Ношу в глибині серця всіх і кожного з кубинців, які оточили мене своєю молитвою та любов’ю, приготувавши мені щирий прийом, вчиняючи мене учасником своїх найглибших і справедливих прагнень», – додав Папа.

Святіший Отець наголосив на тому, що прибув сюди, як свідок Ісуса Христа, з глибоким переконанням у тому, що там, куди прибуває Христос, «страх поступається місцем надії, доброта усуває невпевненість», як також відкриваються горизонти неочікуваних і благодатних перспектив. «Шлях, запропонований Христом людству та кожній особі й народові зокрема, у нічому його не обмежує, навпаки, він є головним та першочерговим фактором розвитку», – сказав Папа, бажаючи, щоб Господнє світло, яке запалилося цими днями, не згасало, а допомагало всім зміцнювати згоду та спричинилося до того, щоб «принесло плоди те все найкраще, що є в кубинській душі, її найблагородніші цінності, на яких можна будувати суспільство з повними та широкими горизонтами, оновлене та примирене». Він також додав, що ніхто не повинен зазнавати перешкод для того, щоб взяти участь у виконанні цього завдання, чи бути звільненим від нього з огляду на нестачу матеріальних засобів. Згадану ситуацію, за його словами, ускладнюють економічні санкції, накладені ззовні, які негативно відбиваються на населенні.

«Завершую своє паломництво, але й надалі гаряче молитимуся за те, щоб ви були витривалими на своєму шляху і щоб Куба була домом усіх і для всіх кубинців, в якому в кліматі спокійного братерства співживуть справедливість та свобода », – вів далі Венедикт XVI, закликаючи усунути з національного та міжнародного співжиття однобічні позиції, які стоять на перешкоді порозумінню та позбавляють дієвості зусилля, спрямовані на співпрацю.

Після завершення церемонії прощання Папа відлетів до Риму, куди прибув 29 березня 2012 р. вранці, приземлившись в римському аеропорту Чампіно.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.