УГКЦ ПОПОВНИЛАСЯ ЩЕ ДВОМА ЄПИСКОПАМИ

Перша половина 2002 року для Української Греко-Католицької Церкви стала часом особливо активної праці, до якої навіть на найвищому рівні постійно долучаються все нові та нові постаті. Львів’яни добре пам’ятають, як у лютому цього року в Архікатедральному соборі святого Юра відбулися архієрейські свячення аж трьох нових єпископів, а ось 11 червня до числа єпископської колегії УГКЦ долучилися ще два ієрархи. Цього разу хіротонії проходили у кафедральному храмі УГКЦ в Едмонтоні (Канада).

Новими архієреями стали колишній настоятель Едмонтонського монастиря святого Василія Великого ієромонах Павло Патрикій Хомницький та колишній ректор Оттавської Духовної семінарії Святого Духа, викладач Університету святого Павла отець-доктор Давид Мотюк.

Преосвященний Давид (Мотюк) виконуватиме служіння єпископа-помічника Вінніпезької Архієпархії УГКЦ, а Владику Павла (Хомницького) призначено новим Апостольським Екзархом для українців греко-католиків у Великій Британії.

В усіх урочистостях, пов’язаних зі ставленням нових ієрархів УГКЦ, взяв участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар. Глава УГКЦ прибув до Канади з Парижа, де у свою чергу зустрічався з місцевою греко-католицькою громадою і брав участь у величній Архієрейській Літургії в Соборі Паризької Богоматері.

Після хіротонії нових єпископів Блаженніший Любомир повернувся до Європи. У неділю, 16 червня Главу УГКЦ вітали українські греко-католики Великої Британії. Саме цього дня відбулося офіційне введення новопоставленого єпископа Павла Патрикія Хомницького на екзарший престол.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.