«Нашою силою є сила розіп‘ятого Господа», – Блаженніший Святослав під час спілкування з українцями в Римі. 19.03.2012

Напередодні Хрестопоклонної неділі Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) та Секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) відвідали прокатедральний собор Святої Софії в Римі. Високих гостей вітали українські студенти, які навчаються у Вічному місті. Слова подяки з нагоди візиту висловив також голова релігійного товариства «Свята Софія» о. Іван Дацько. Він зокрема нагадав присутнім, що побудова храму Премудрості Божої в Римі була головним задумом Патріарха Йосифа (Сліпого), який прагнув створити і освятити в Італії клаптик української землі, – з Рима повідомила Маріанна Кузан.

Блаженніший Святослав оглянув стан реставраційних робіт, які тривають у соборі й будуть завершені до 30 вересня цього року, адже 12-14 жовтня 2012 року до Святої Софії відбудеться Всенародна українська проща. Перше ознайомлення Предстоятеля УГКЦ із відновлювальними роботами збудованої ще 1969 року церкви відбулося на початку вересня 2011 року. Тож сьогодні Предстоятель УГКЦ відзначив очевидний прогрес – ремонт всередині собору добігає кінця.

Як зауважив Глава греко-католиків, для нього було важливо зустрітися і поспілкуватися зі спеціалістами, щоб безпосередньо дізнатися про основні моменти й труднощі реставраційного процесу. Водночас Блаженніший Святослав зізнався, що хотів побачити зблизька мозаїки, створені Святославом Гординським. Зараз риштування сягає купола храму, тож Глава УГКЦ скористався унікальною нагодою придивитися до мозаїчного зображення Бога (Пантократора).

Після відвідин церкви Святої Софії Верховний Архиєпископ Києво-Галицький провів спільну молитву в Інституті Святого Климента Папи. «Минулого року в Хрестопоклонну неділю мене було пожертвувано. Символічно, що цю річницю я святкую в Римі. Хочу вас щиро просити про молитву. Бо ми сьогодні не маємо могутніх покровителів – магнатів чи політиків. Нашою силою є сила розіп’ятого, погребенного і триденно воскреслого Господа. Ця сила завжди була надією, джерелом відваги та запорукою того, що Бог нас ніколи не покине», – сказав під час зустрічі Блаженніший Святослав.

Відтак Предстоятель УГКЦ поділився думками щодо українських студентів, які навчаються в італійській столиці. «Сьогодні нашій Церкві, яка розвивається, вкрай потрібні добрі фахівці. Але замало тільки здобути знання. Треба ще бути здатним виконувати важкі завдання, які передбачає християнське служіння. Отже, потрібно також багато молитися й постійно розвиватися як особистість – переосмислити богослов‘я не лише на базі тих чи інших книжок, але передовсім на основі власного християнського життя», – підкреслив він.

Наступний тиждень перебування Блаженнішого Святослава (Шевчука) на Апеннінах буде не менш насиченим і закінчиться ознайомленням з підсумками роботи Апостольської візитатури УГКЦ в Італії та Іспанії. Адже люди, які перебувають за межами не тільки власної батьківщини, а й церковних структур, за словами Блаженнішого Святослава, потребують особливої душпастирської опіки. А це прямий обов‘язок Глави Церкви.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.