«ПРОТЯГОМ ЦІЛОГО ЖИТТЯ БУДЬТЕ ВІРНИМИ СЛУГАМИ ХРИСТА!»:РКЦ В УКРАЇНІ МАЄ ДВОХ НОВИХ ЄПИСКОПІВ

У четвер, 20 червня у Львівському кафедральному соборі Римо-Католицької Церкви в Україні під час урочистої Меси відбулася консекрація двох нових єпископів РКЦ. Ними стали священики Львівської Архідієцезії Мар’ян Бучек, котрий виконував обов’язки канцлера Митрополичої Курії, та Леон Малий, який до цього часу ніс служіння префекта Архідієцезіальної Духовної семінарії.

У всіх літургійних дійствах та святкуваннях взяла участь велика кількість мирян, представників монашества, священиків та єпископів. Серед них було й три ієрархи Української Греко-Католицької Церкви: Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, Правлячий Архієрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ Владика Софрон Мудрий та єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященний Гліб Лончина.

Урочисту Месу очолили Глава єпископської конференції РКЦ в Україні Митрополит Мар’ян Кардинал Яворський, Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Микола Етерович та префект папського дому, особистий секретар Святішого Отця Преосвященний Станіслав Дзівіш. Власне вони і стали головними співсвятителями нових єпископів РКЦ.

Свячення відбувалися надзвичайно урочисто. Після покладення рук, намащення святою олією та поставлення євангелія на голови новоієрархів, відбувся обряд накладання єпископських перстенів, одягання мітр та вручення жезлів. Наприкінці усі присутні на Месі єпископи та священики обмінялися поцілунком миру.

У своєму вітальному слові Кардинал Мар’ян Яворський висловив радість від того, що після десятиліть гонінь Католицька Церква в Україні переживає процес відбудови. Творяться нові дієцезії, до служіння долучаються все нові і нові архіпастирі. За все це, за словами Кардинала Мар’яна, «належить подяка Богові». Першоієрарх Римо-Католицької Церкви в Україні також підкреслив особливу вагу євангельських слів, що звучали у контексті Меси, у яких Христос пояснює своїм учням правдивий зміст їхньої влади: «Хто хоче бути першим – нехай буде слугою для всіх». Саме ці глибокі думки повинні стати дороговказом для нових ієрархів РКЦ. «Протягом цілого вашого життя будьте вірними слугами Христа!» – закликав своїх теперішніх найближчих співпрацівників Кардинал Яворський.

Слова привітання прозвучали і з уст Першоієрарха УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара. Він, зокрема, сказав: «Будучи свідками сьогоднішніх єпископських свячень, ми, я думаю, могли також переконатися у силі нашої спільної об’єднаної молитви. Зі звичайних людей, завдяки силі спільної молитви неба і землі, стаються єпископи.

Дорогі співбрати Мар’яне та Леоне, нехай ваше все служіння буде у дусі спільної молитви, яка може перебороти все, яка може на землю стягнути Боже чудо. Дай Боже, щоб усі ми були об’єднані у цій молитві і разом молячись об’єднували наш народ і служили Богові».

Новопоставлених ієрархів РКЦ в Україні, котрі невдовзі приступлять до виконання своїх обов’язків єпископів-помічників Львівської Ахідієцезії також привітали Апостольський нунцій Архієпископ Микола Етерович та заступник голови Львівської обласної державної адміністрації п. Володимир Мельник.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.