«ДЛЯ НАС ЗАВЖДИ ЙОГО ВІЗИТ БУДЕ ВЕЛИКИМ БОЖИМ ДАРОМ»:ВІДЗНАЧЕННЯ РІЧНИЦІ ПАПСЬКОГО ВІЗИТУ НА СИХОВІ

У вівторок, 25 червня вся увага львівської громадськості і, зокрема, молоді була зосереджена на подіях на Сихові. Адже саме тут розгорнулися масштабні дійства, пов’язані з відзначенням першої річниці візиту Святішого Отця Івана Павла II в Україну. Молодь України добре пам’ятає про минулорічну теплу зустріч з Римським Архієреєм, тож і цього року до церкви Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, з’їхалося чимало молодих прочан з усіх єпархій УГКЦ та РКЦ.

Святкування розпочалися урочистою конференцією під загальною назвою «Папа і молодь – рік після зустрічі», що проходила у приміщенні кінотеатру імені Олександра Довженка. Після вступних слів, які виголосили єпископ-помічник Львівської Архідієцезії РКЦ Преосвященний Леон Малий, голова Патріаршої комісії у справах молоді УГКЦ ієромонах Йосиф Мілян та керуючий головним управлінням молодіжної політики і спорту Львівської облдержадміністрації пан Ярослав Кашуба, прозвучала ціла низка доповідей, у котрих представники різних єпархій, навчальних установ та організацій намагалися глибше застановитися над духовним змістом слів, котрі Святіший Отець виголошував під час свого минулорічного візиту в Україну. Другим етапом праці конференції були тематичні дискусії у малих робочих групах, плодом роботи яких стали вітальні звернення до Святішого Отця та Глави УГКЦ та резолюцій до Патріаршого Собору УГКЦ, президента, уряду та парламенту України.

У другій половині дня усі учасники конференції, до яких долучилося чимале число львівської молоді, взяли участь у молодіжній духовній програмі на площі перед храмом Різдва Пресвятої Богородиці.

Близько дев’ятої години вечора над Сиховом знову залунав «молодіжний гімн», яким минулого року львівська молодь вітала Папу. Кульмінаційний момент святкувань наступив, коли на мистецько виконаний подіум перед церквою, у супроводі Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, Архієпископа Мар’яна Кардинала Яворського та Апостольського нунція Архієпископа Миколи Етеровича, ступив папський легат – архієпископ Жан-Луї Торан.

Високі достойники двох Церков спільно з численно представленим на урочистостях єпископатом та духовенством відкрили і освятили пам’ятник Святішому Отцеві, виконаний у бронзі українським скульптором світової слави Леонідом Молодожанином.

Блаженніший Любомир подякував папському представникові за його візит і звернувся до високого гостя з проханням передати щирий привіт від усіх українців Святішому Отцеві. У своїй промові Глава УГКЦ, зокрема, сказав: «Ми зійшлися сюди, бо хочемо відсвяткувати річнцю побуту Святішого Отця. Пригадуємо, як то було, і усвідомлюємо, що нам сьогодні дуже бракуватиме дощу, а ще більше того, хто з нами тут співав… Ми любимо Святішого Отця і для нас назавжди його візит буде великим Божим даром».

Архієпископ Торан радо прийняв привітальні слова, що звучали з уст Глави УГКЦ та голови Львівської обласної державної адмністрації пана Мирона Янківа і, у свою чергу, привітав усіх присутніх від імені Римського Архієрея Івана Павла II. Він висловив певність, що «скульптура Святішого Отця на Сихові буде живим спомином присутності Папи на землі, котру він так палко полюбив».

Святкування з нагоди відзначення першої річниці папського побуту в Україні закінчилися святковим концертом за участю провідних виконавців української естради.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.