«ЩОБ НЕ ПРОПАЛА ПАМ’ЯТЬ ПРО БЛАГОСЛОВЕННИЙ ЧАС»: ПОСВЯЧЕННЯ ХРЕСТА НА ЛЬВІВСЬКОМУ ІПОДРОМІ

У середу, 26 червня на Львівському іподромі відбулося урочисте посвячення хреста на місці, де буде споруджено каплицю, що нагадуватиме львів’янам про минулорічний візит Святішого Отця Івана Павла II в Україну та святкову Божественну Літургію, яку Римський Архієрей відправляв для сотень тисяч українців візантійського та латинського обрядів.

Відзначення річниці папського візиту в Україну та посвячення пам’ятного хреста на Львівському іподромі відбувалося надзвичайно урочисто. Окрім Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара, Глави Єпископської конференції Римо-Католицької Церкви в Україні Архієпископа Мар’яна Кардинала Яворського та папського легата – секретаря Державного секретаріату Ватикану Архієпископа Жана-Луї Торана, в святкових дійствах взяли участь численні римо-католицькі єпископи з багатьох дієцезій України та переважна більшість греко-католицького єпископату з чотирьох континентів світу.

Саме зараз, напередодні інавгурації Українського Католицького Університету, Собору та Синоду, що відбуватимуться в найближчих двох тижнях, єпископи УГКЦ з цілого світу з’їхалися в Україну для того, щоб взяти участь у численних знаменних для усієї Церкви та народу України подіях. Однією з таких подій, власне, і стало відзначення першої річниці візиту Папи Івана Павла II до нашої держави.

Після короткого богослужіння на місці, де постане пам’ятна каплиця, до усіх присутніх звернувся заступник голови Львівської обласної Державної адміністрації пан Володимир Мельник, котрий попросив папського представника Архієпископа Торана передати Римському Архієреєві найщиріші вітання. Він також високо оцінив і наголосив на важливості співпраці Церкви з державою, котра як у минулому, так і сьогодні приносить добрі плоди для духовного зросту нашої держави.

Наступним було слово Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира, котрий від власного імені, від імені Кардинала Мар’яна Яворського та усього єпископату, духовенства та вірних подякував високому гостеві Архієпископові Жану-Луї Торану за його присутність, а також переказав найщиріші привітання та побажання здоров’я і Божої благодаті Святішому Отцеві. Глава УГКЦ, зокрема, сказав: «Людська пам’ять дуже слабка, але було б великою втратою забути те, що минулого року сталося на цьому місці.

Рівно рік тому Святіший Отець саме тут у дуже виразний спосіб виконував своє Апостольське служіння і скріплював нас у вірі, тож тішимося, що сьогодні ми знову так численно зійшлися сюди, щоб заложити цей хрест і, щоб не попала пам’ять про той благословенний час, коли Святіший Отець був з нами».

Після посвячення хреста єпископи відбули до святоюрських митрополичих палат на святковий обід, під час якого усі присутні привітали Апостольського нунція в Україні Архієпископа Миколу Етеровича з 25-літтям священства.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.