Блаженніший Святослав зустрівся з українською громадою УГКЦ Мюнхена. 14.02.2012

У рамках пастирського візиту до Німеччини, здійснюваного на запрошення добродійної організації “Реновабіс”, 12 лютого 2012 року Блаженніший Святослав відвідав громаду УГКЦ в Мюнхені. Главу УГКЦ зустрічали близько 15 священиків, які прибули майже з усієї Південної Німеччини, чотири архиєреї, представники української громади та громадських організацій м. Мюнхен.

Перед початком Архиєрейської Божественної Літургії Главу Церкви привітав Владика Петро (Крик), Апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду Німеччини та Скандинавії, у супроводі почесних гостей – Владики Володимира (Ющака), Єпарха Вроцлавсько-Ґданського, та кардинала Фрідріха Веттера, Архиєпископа-емерита Архиєпархії Мюнхен-Фрайзинґ. Владика Петро у своєму привітанні зазначив, що “цей перший візит до Німеччини нинішнього Глави УГКЦ має на меті оживити та згуртувати громаду українців, які перебувають далеко поза межами своєї Батьківщини”. Молоді представники української громади Мюнхена висловили бажання послухати батьківське слово Предстоятеля УГКЦ і цим збагатитися духовно.

На Архиєрейській Божественній Літургії в катедральному соборі Покрови Пресвятої Богородиці та Святого апостола Андрія Первозванного, яку очолив Блаженніший Святослав, були присутні представники УАПЦ, Грецької Православної Церкви, громадських і церковних установ Мюнхена, а також численні українські та німецькі гості з різних куточків Баварії. Серед почесних гостей була також делегація благодійної організації “Реновабіс”, голова якої, отець Штефан Дартман ТІ, співслужив Божественну Літургію разом з іншими священиками.

У проповіді ( слухати http://www.ugcc.org.ua/fileadmin/userupload/audio/shevchukmunchen.mp3 ) Блаженніший Святослав, привітавши українців Мюнхена, подякував за можливість відвідати українську громаду Німеччини. Предстоятель Церкви наголосив на унікальному значенні для українського християнства цієї неділі, якої згадується притча Господня про блудного сина. Як зазначив Глава УГКЦ, “євангелист Лука оповідає цю притчу, щоб показати нам, що хоч би як далеко ми були, все одно маємо люблячого батька, Небесного Отця, який ніколи нас не покидає”.

Після завершення Літургії Владика Петро (Крик) коротко згадав історію УГКЦ в Німеччині й наголосив на важливості візиту Блаженнішого Святослава до українських громад Німеччини. Після закінчення урочистостей почесні гості вирушили до угіддя Фюрстенрид, де Апостольський екзархат для українців-католиків візантійського обряду Німеччини та Скандинавії організував урочисте прийняття з нагоди візиту Глави УГКЦ, у якому взяли участь представники парафій Покрови Пресвятої Богородиці та Святого Андрія Первозванного в Мюнхені, Святого Василія Великого в Штуттгарті, Успіння Пресвятої Богородиці в Новому Ульмі та Аугсбурзі, а також парафіяни з Інгольштадта, Людвігсфельда, Пассау, Розенгайма й Ландсгута ( слухати слово Блаженнішого Святослава тут: http://www.ugcc.org.ua/fileadmin/userupload/audio/shevchukmunchen2.mp3 ).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.