Постійний Синод у Києві займався підготовкою Синоду Єпископів УГКЦ у Вінніпезі (Канада)23.01.2012

20 – 23 січня у Києві відбувалися засідання 15-ї (30-ї) сесії Постійного Синоду Української Греко-Католицької Церкви. У Постійному Синоді, окрім Глави УГКЦ, брали участь єпископи з України та поселень: Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський, Високопреосвященний Владика Василь (Семенюк), Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Преосвященний Владика Павло (Хомницький), Єпарх Стемфордський (США), та Преосвященний Владика Василь (Івасюк), Екзарх Одесько-Кримський (Владика Василь заміняв Владику Давида (Мотюка), Єпарха Едмонтонського, який не зміг прибути до Києва за станом здоров’я).

Упродовж двох перших днів роботи члени засідання займалися підготовкою Синоду Єпископів УГКЦ, який у вересні цього року відбуватиметься у Вінніпезі (Канада), а також розглянули низку питань, пов’язаних із життям Церкви у міжсинодальний період. Зокрема, було заслухано звіти Преосвященного Владики Кена (Новаківського), Єпарха Нью-Вестмінстерського, керівника робочої групи з реалізації Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року, Преосвященного Владики Венедикта (Алексійчука), голови Патріаршої літургійної комісії, та ієромонаха Петра Барана, ЧНІ, голови Патріаршої комісії у справах монашества.

У суботу, 21 січня, відбулася зустріч Постійного Синоду з духовенством Київської архиєпархії. У зустрічі взяли участь: Преосвященний Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, численні священики та диякони, які здійснюють служіння на теренах Центральної України, як рівно ж працівники Патріаршої курії та семінаристи Київської духовної семінарії.

Після Архиєрейської Літургії, яку очолив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, відбувся обмін думками щодо актуального стану розвитку Церкви в цьому регіоні України та перспектив євангелізаційної діяльності на ближчу та дальшу перспективу. Присутні представники Синоду Єпископів УГКЦ з радістю ствердили зростання числа вірних в громадах УГКЦ та взяли до уваги інформації про труднощі, з якими зіштовхується духовенство у своєму душпастирському служінні. Ці питання стануть предметом глибших роздумів Постійного Синоду задля пошуку можливостей кращої духовної опіки вірних УГКЦ, які проживають на сході України.

Щоб зблизька ознайомитися з життям церковних громад, у неділю, 22 січня, члени Постійного Синоду здійснили богослужіння в різних громадах УГКЦ Київської архиєпархії. Зокрема, Митрополит Ігор (Возьняк) відвідав парафії УГКЦ в м. Біла Церква, м. Бровари, с. Вільшанка, Митрополит Василь (Семенюк) відслужив Божественну Літургію в м. Вишгороді, Владика Василь (Івасюк) побував у м. Ірпені, а Владика Павло (Хомницький) відвідав вірних УГКЦ у м. Чернігові, де здійснюють своє служіння ченці Чину Найсвятішого Відкупителя (редемптористи) та сестри найновішого в УГКЦ чернечого згромадження – Сестер місіонерок Найсвятішого Ізбавителя.

У понеділок, 23 січня, Постійний Синод завершив свою роботу.

Довідка

Постійний Синод – це структура Патріаршої курії УГКЦ, яка є виконавчим органом Синоду Єпископів УГКЦ та покликана виконувати в основному дорадчу роль для Глави Церкви у іж синодальний період. Окрім цього, церковне законодавство визначає низку виконавчих функцій, для здійснення яких Патріарх повинен мати дозвіл або пораду Постійного Синоду (Кодекс канонів Східних Церков нараховує 42 таких випадки). Постійний Синод складається з Патріарха та чотирьох єпископів, одного з яких призначає сам Глава Церкви, а трьох інших обирає Синод Єпископів УГКЦ. Задля кращого пізнання стану Церкви у різних регіонах світу щороку принаймні одна сесія Постійного Синоду відбувається поза межами України.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.