Блаженніший Святослав: “Христос, стоячи в Йордані, бере на себе нечистоту людського серця” 19.01.2012

19 січня в Києві, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, що на лівому березі Дніпра, на свято Богоявлення Предстоятель Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

На Літургії були кількасот вірних, а також гості з Американського континенту – Владика Павло (Хомницький) зі Стемфорда (США) і Владика Кен (Новаківський) з Ванкувера (Канада). Літургію також співслужив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, та численні священики.

«Ми щойно чули в євангельському читанні, що коли Христос ступив у йорданські води, то небо відкрилося і полинув з неба голос Отця, який свідчив про те, що той, хто стоїть у водах йорданських, є його єдинородним Сином. А Дух Святий у вигляді голуба сходив із небес, спочиваючи на Сині Божому, який хрестився. Тому над Йорданом бачили явлення Пресвятої Трійці: Отця, який промовляє, Сина, який торкається створеного світу, і Духа Святого, який сходить на Сина Чоловічого», – сказав на початку проповіді ( слухати) Блаженніший Святослав.

Проповідник наголосив, що якщо ми уважно приглянемося до історії спасіння, то побачимо, що колись подібну картину Святе Письмо вже описувало. На першій сторінці в книзі Буття, коли Господь Бог творив світ, ми бачили Духа Святого, який ширяв над хаосом ще не оформленої, первісної, дівственної землі, Слово Боже вершило творчий акт, кликало до існування все видиме і невидиме, а Отець творив усе те, що існує.

«Сьогоднішнє Богоявлення, – продовжив Предстотель Церкви, – має пряму паралель із тим створенням світу. Адже сьогодні Трійця не просто об’являється людям, – сьогодні Творець знову торкається свого творіння і чинить нове творення, оновлює все, дає йому нове життя, новий початок. Той, хто є в Христі, є новим сотворінням. А вода, первісний елемент творіння, сьогодні виступає посередником, носієм Божої сили. Ми знаємо, що вода – це унікальний життєвий елемент. Один науковець сказав: усі ми вийшли з води. Але богослов додав: усі ми вийшли з води таїнства Хрещення, народилися до нового життя в Христі. Дуже часто вода є наче дзеркалом життя тієї чи іншої громади, тому що часто весь бруд стікається в ту воду і ріка начебто несе у собі віддзеркалення серця тих людей, які живуть на її берегах».

Тому, за словами проповідника, Христос, стоячи в Йордані, бере на себе нечистоту людського серця для того, щоб «в акті Богоявлення, нового створення, нас очистити, омити, оновити, відкрити нам внутрішнє життя Пресвятої Трійці, сповнити нас життям вічним. І Церква Христова до сьогодні несе в собі силу нового життя, яке ви сьогодні отримуєте через освячену йорданську воду», – сказав Глава УГКЦ.

«Нехай наш Небесний Спаситель, який сьогодні покірно схиляє голову перед людиною, усіх вас щедро благословить, а йорданська вода омиє вас і принесе вам здоров’я, Боже благословення, відродження, оновлення для повноти життя в Бозі», – побажав Блаженніший Святослав учасникам молитви.

Після завершення Літургії всі її учасники процесією пройшли до Дніпра та освятили воду в прорубаній ополонці, а також воду, яку принесли прихожани, згідно з традиційним обрядом Водохреща.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.