У Дрогобичі відбулась інтронізаціяв єпископа Самбірсько-Дрогобицького УГКЦ Владики Ярослава (Приріза)

«Ця інтронізація завершує особливий рік в історії нашої Церкви, який назавжди буде позначений уведенням на престоли різного рівня як в Україні, так і за кордоном», – наголосив Блаженніший Святослав під час інтронізації Єпископа Самбірсько-Дрогобицького Владики Ярослава (Приріза), котра відбулася 24 грудня в м. Дрогобич, у катедральному храмі Пресвятої Трійці.

З Блаженнішим Святославом співслужили: Владика Іван (Мартиняк), Митрополит Перемишльсько-Варшавський, Владика Володимир (Війтишин), Митрополит Івано-Франківський, Владика Василь (Семенюк), Митрополит Тернопільсько-Зборівський, Владика Мечислав Мокшицький, Архиєпископ Львівський РКЦ в Україні, Владика Мілан (Шашек), єпископ Мукачівський, а також 10 єпископів Синоду УГКЦ. Участь в урочистому Богослужінні взяли понад 300 священнослужителів, представники монашества, вірні з усіх теренів єпархії та представники державної влади.

Після урочистої зустрічі духовенством та вірними Блаженнішого Святослава всі процесійно ввійшли до храму Пресвятої Трійці, де розпочався Чин інтронізації. Декрет про призначення Владики Ярослава на престол Самбірсько-Дрогобицької єпархії від імені Глави та Синоду Єпископів УГКЦ зачитав Секретар Священного Синоду Владика Богдан (Дзюрах). Відтак Блаженніший Святослав торжественно ввів на єпископський трон Владику Ярослава. Нововведеному єпарху Глава УГКЦ вручив пастирський жезл. Цим жезлом, як згодом у своєму слові зазначив Предстоятель, «єпископ має управляти і пасти Боже стадо, дбати про те, щоб духовний світильник кожного з нас ніколи не згас, щоб кожний з нас все ж таки очікував повернення у славі нашого Господа» (Повний текст слова Блаженнішого Святослава).

Складаючи своє побажання новому єпископу Самбірсько-Дрогобицької єпархії, Блаженніший Святослав зазначив: «Дорогий наш брате, Владико Ярославе, нехай всемилостивий Господь буде твоїм прикладом, а твій великий попередник – Владика Юліан – буде взірцем, духовним батьком твого служіння. Ти приходиш не для того, щоб тобі послужили, але щоб послужити і дати своє життя як викуп за багатьох».

Після завершення Богослужіння Владика Ярослав звернувся зі словами подяки до свого попередника – першого єпископа Самбірсько-Дрогобицького: «Щиро дякую Владиці Юліанові за довгі роки його архиєрейського служіння в Самбірсько-Дрогобицькій єпархії. Своїм служінням Владика поєднав покоління вірних нашої Церкви часів переслідування і часів відродження. Скільки вклав він – здебільшого непомітно для нас – своїх молитов, своєї праці, своїх жертв і терпінь, аби наша Церква і, зокрема, Самбірсько-Дрогобицька єпархія, поручена його святительській опіці, успішно виконували Христову місію освячення і спасіння серед рідного українського народу». Нововведений на престол архиєрей склав подяку Блаженнішому Святославу за його смиренну опіку над Українською Греко-Католицькою Церквою. Рівно ж Владика Ярослав подякував єпископам, духовенсту, мирянам і представникам державної влади за їх молитовну участь в урочистому Богослужінні (Повний текст подячного слова Владики Ярослава).

«Бажаю вам, щоб Господня благодать товаришувала усім вашим вчинкам і зусиллям», – привітав Владику Ярослава Архиєпископ Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький. Відтак нововведеного архиєрея від імені духовенства єпархії привітав один із найстарших священиків – митр. прот. Євген Кохан, та наймолодший ієрей – Михайло Олійник. Від імені спільноти викладачів і студентів Дрогобицької духовної семінарії єпископа привітав ректор о. Мирон Бендик. Привітальні слова на адресу правлячого архиєрея пролунали від представників парафіяльних і молодіжних спільнот єпархії.

Зазначимо, Владика Ярослав (Приріз) у червні 2005 року був призначений протосинкелом Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 29 квітня 2006 року в катедральному храмі Пресвятої Трійці м. Дрогобича отримав єпископські свячення (святитель – тодішній Глава УГКЦ Блаженніший Любомир (Гузар)). Відтоді розпочалося єпископське служіння Владики Ярослава (Приріза) як єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії. У квітні 2010 року його призначено єпископом-коад’ютором єпархії. З 27 жовтня 2011 року Владика Ярослав перейняв адміністрування Самбірсько-Дрогобицькою єпархією, після того як Блаженніший Святослав, за згодою Постійного Синоду УГКЦ, прийняв зречення з душпастирського уряду, подане Владикою Юліаном (Вороновським), тогочасним Єпархом Самбірсько-Дрогобицьким.

о. Олег Чупа,

прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.