Блаженніший Святослав у Херсоні закликав вірних не боятися будувати храми. 07.12.2011

У рамках душпастирського візиту до Одесько-Кримського екзархату Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії посвятив у Херсоні василіянcький монастир Святого Володимира, а також освятив хрести храму Святих Кирила і Методія. В Літургії взяли участь 25 священиків.

Настоятель монастиря Святого Володимира, декан Херсонський, о. Макарій (Ленів) розповів, що громада дуже хвилювалася перед приїздом Глави Церкви, адже до них чи не вперше приїжджав духовний лідер такого рівня. «Вірні греко-католики ревно готувалися до цього приїзду. Вони зустріли Блаженнішого Святослава короваєм і квітами. Херсонці були раді, що про них пам’ятає Патріарх УГКЦ», – каже о. Макарій.

Хоча був робочий день, але храм був ущент заповнений. Освячення монастиря і хрестів у Херсоні Блаженніший Святослав назвав «особливою подією в історії нашої Церкви». «Це дуже важлива подія, але зміст і значення її ми можемо зрозуміти лише через багато років, коли історія покаже всьому світу, всій Україні, що саме ми сьогодні тут з вами почали», – наголосив він.

Глава УГКЦ розповів, що 18 років тому, коли отці василіани в Херсоні починали будівництво, то був ризик, що вони можуть бути «висміяні», оскільки його було не так легко завершити. «По-людськи ми розуміли, що своїми силами довершити його – неможливо… Однак силою Божою і любов’ю до Церкви, до вас та до всіх людей постав цей монастир і цей храм, освячення яких звершуємо сьогодні. Так, ми нині бачимо величні Божі діла. І дякуємо Господу Богу за те, що Він справді надихнув, влив свою любов у серця чернецтва, духовенства всієї нашої Української Греко-Католицької Церкви для того, щоби наші священики могли показати, як сильно Бог любить вас, дорогі в Христі», – говорив Глава Церкви до своїх вірних.

Блаженніший Святослав ставить отців василіан усім іншим у приклад: «Запитуючи себе, яким повинен бути український священик, щоби міг виконувати душпастирське служіння на Сході і Півдні України, то знайдемо відповідь у таких словах: цей священик має покинути вигідне життя, батька, матір, можливо, навіть добру перспективу на майбутнє… Той, хто не переживе такого моменту, не здатний бути ні священиком, ні єпископом, ні Главою Церкви і навіть справжнім християнином», – переконаний він.

Глава УГКЦ попросив отців і вірних бути «сіллю землі» для міста і околиці та для всього українського народу, щоби ми не були більше ніколи викинутими на маргінес. «Старайтеся, щоб у вашій присутності наш народ міг загоїти рани минулого, які йому нанесли різні загарбники. Вас потребує сьогодні український народ», – закликав вірних проповідник.

Наприкінці Блаженніший Святослав побажав усім, зокрема духовенству, сили Божої любові, «переживання і віднайдення у Христі-Ісусі втраченого, бо тільки тоді можна буде виконати те завдання, яке перед нами ставить Господь Бог, Церква і український народ».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.