Новий фільм про Папу Івана Павла ІІ. 15.11.2011

В Національному Академічному театрі ім. Соломії Крушельницької у Львові 14 листопада відбулася урочиста прем’єра документального фільму присвяченого Папі Івану Павлу ІІ «Шлях до України» та відкриття рельєфної дошки з його зображенням.

Участь у відкритті погруддя Папи взяли мер міста Львова Андрій Садовий та губернатор львівщини Михайло Костюк. Своє благословення дали архиєпископ-митрополит Львівський Римо-Католицької Церкви Мечислав Мокшицький разом з митрофорним протоієреєм Романом Кравчиком. Вступне слово промовив директор театру Теодор Едер та з акцентував на ролі Блаженного Івана Павла ІІ в світі: «Він зробив світ єдиним». За його словами театр ім. Соломії Крушельницької єдиний із усіх театрів України, який отримав фінансову допомогу для опери «Мойсей» за постановкою композитора Мирослава Скорика і поета Богдана Стельмаха. З вдячністю згадуючи цей день Теодор Едер підсумував мету створення фільму і пам’ятної дошки з погруддям Івана Павла ІІ: «Ми зробили те, що повинні були зробити. Ми засвідчили свою пам’ять про нього навіки».

Із промовою виступив автор ідеї фільму «Шлях до України» отець Теодозій Янків ЧСВВ. Він розповів про підготовку до приїзду Папи Римського в Україну та реакцію православної Церкви. Також озвучив короткі відомості, як про це писали ЗМІ.

Зрештою, фільм тривав близько 2 годин. Детально показані події із життя Понтифіка, його, справді, не легкий шлях до моменту, коли він відвідав Україну. Загалом фільм має і політичне тло, містить багато історичних фактів. З перших кадрів починається розповідь про малі кроки майбутнього Папи. До Фільму «Шлях до України» залучені також коментарі отців, богословів, істориків Церкви з України і Польщі та журналістів з радіо «Ватикан». Усі вони дають свою оцінку тим подіям, які мали безпосереднє відношення до Івана Павла ІІ.

Умовно фільм нагадує шлях, який починається біля підніжжя гори і веде на її вершину. Очевидно, його кінцевою метою є зустріч, в цьому випадку мається на увазі зустріч з Україною та її народом. Основні моменти про те, яким незвичайним був Іван Павло ІІ, про його «вміння ставити діаметрально протилежні речі – горизонтально», про те, яким він був «незвичайним молільником» і людиною, що спричинила повалення Радянського Союзу.

Марічка Дмитрів

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.