Експерт УКУ на парламентських слуханнях говорив про майбутнє розвитку біоетики та суспільної моралі.10.11.2011

Біоетика має стати платформою для обговорення багатьох суспільних питань: зокрема, поваги до людського життя і здоров’я, пошани людської гідності та фундаментальних прав людини. Таку думку висловив декан філософсько-богословського факультету УКУ, член-кореспондент Папської Академії Pro Vita о. д-р Ігор Бойко 9 листопада у Києві під час парламентських слухань «Про стан суспільної моралі в Україні».

Під час свого виступу керівник Школи біоетики УКУ зупинився на чотирьох аспектах медицини та біоетики – абортах, сурогатному материнстві, трансплантації органів, діяльності біоетичних комітетів.

На думку експерта, уже незабаром біоетика стане однією з головних суспільно важливих наук, адже «на відміну від багатьох іноземних країн, в Україні людське життя захищають лише від моменту народження, а тому чимало дітей позбавлені шансу народитися. Тому необхідні подальші кроки щодо захисту людського життя, яке припиняють внаслідок абортів», – зазначив під час парламентських слухай отець д-р Ігор Бойко.

Певні кроки у цьому напрямку, за словами богослова, зробили у 2006 році: «Це стосується звуження показань для здійснення аборту в другому триместрі, а також притягнення до юридичної відповідальності лікарів, які примушують жінок до аборту через обман або зловживання довірою. Але потрібно рухатися далі. Людське життя – той дар, який необхідно цінувати та підтримувати від зачаття до природної смерті».

Також отець д-р Ігор Бойко згадав про необхідність створення належної правової бази щодо сурогатного материнства, яке у багатьох європейських країнах заборонене законом. «В Україні сурогатне материнство дозволене і одночасно належно не врегульоване. Це часто спричиняє порушення прав біологічних батьків і сурогатних матерів, а також дітей, народжених у такий спосіб». Експерт вважає, що урегулювання цих процесів покращить також імідж України, коли її не згадуватимуть, до прикалду, у контексті відомого інциденту з французькими громадянами, діти яких були народжені сурогатною матір’ю в Україні.

Під час парламентських слухань декан філософсько-богословського факультету УКУ згадав про діяльність біоетичних комітетів та етичних комісій при лікарнях, що є звичайною практикою для багатьох країн і які виникають сьогодні в Україні: «Такі інституції повинні розглядати складні випадки, зокрема, щодо завершальної стадії життя людини, біомедичних досліджень, застосування репродуктивних технологій; покращення людського організму. У цих комітетах відбуваються дискусії між лікарями, фахівцями з біоетики, священиками, юристами. Критично важливо, щоби члени цих комітетів мали спеціальну підготовку у сфері біоетики», – зазначив керівник Школи біоетики УКУ.

Відповідно, вкрай актуальними стають проблеми сучасного викладання біоетики, «а також формування біоетичного світогляду та моральної свідомості у дітей та підлітків, вивчення біоетики в середніх і вищих навчальних закладах. Досвід багатьох країн світу свідчить, що послідовна державна політика у галузі біоетики дозволить Україні гарантувати своїм громадянам захист особистих прав та свобод, забезпечення поваги до їхньої людської гідності. Церква пропонує вірним та всім людям відповіді на основні біоетичні проблеми, які ґрунтуються на природному праві та християнському світогляді», – зазначив у доповіді під час парламентських слухань о. д-р Ігор Бойко.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.