В УГКЦ створено три нові митрополії. 08.11.2011

29 листопада у Львові, 13 грудня в Івано-Франківську, 22 грудня у Тернополі відбудуться Архиєрейські Літургії, під час яких буде прочитано декрети про створення Львівської, Івано-Франківської та Тернопільсько-Зборівської митрополій УГКЦ відповідно. Про це сьогодні, 8 листопада, під час веб-конференції на tochka.net повідомив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Створити три нові митрополії вирішив Синод Єпископів УГКЦ. До складу Львівської митрополії увійдуть Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії. До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії. До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії. Першими митрополитами новостворених митрополій стануть Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Івано-Франківський, та Владика Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський.

За словами Блаженнішого Святослав «створення нових митрополій є дуже важливий крок у природньому розвитку нашої Церкви у напрямку до патріархату». «Сьогодні в Україні існує єдина Києво-Галицька митрополія з осідком у Києві. Такою структурою наша митрополія віддзеркалює той стан Церкви, який у нас був за часів Київської Русі. Був єдиний митрополит, який був де-факто главою Помісної Церкви та мав відповідно владу над єпископами своєї території. Очевидно, що більш, як за тисячу років наша Церква розвинулася зокрема і в Україні. Сьогодні такий природній стан розвитку церковної структури потребує вдосконалення. Отож для того, щоб краще надати душпастирську опіку нашим вірним, рішенням Синоду Єпископів УГКЦ і з благословення Апостольської Столиці ми створили три нових митрополії», – наголосив очільник греко-католиків.

Крім того, Предстоятель УГКЦ повідомив, що кожний митрополит матиме право скликати Митрополичий Синод, але для того, щоб рішення цього Синоду були дійсними вони потребують схвалення Верховного архиєпископа.

Слід відзначити, що тепер в УГКЦ буде сім митрополій. Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати. Крім того до УГКЦ належать Перемишльсько-Варшавська митрополія у Польщі, Філадельфійська митрополія у США та Вінніпеґська митрополія у Канаді.

Департамент інформації УГКЦ

Історична довідка

Структури УГКЦ постійно змінювалися. Безсумнівно деякі зміни були зумовлені політичними причинами. Але що є важливим, завжди залишалася незмінною правонаступність.

Оскільки унія з Римом була підписана, дотримуючись всіх норм закону, тобто Київський Митрополит та єпископи мали право і уповноваження підписати унію, вони залишилися єдиним законним церковним спадкоємцем минулого.

Відновлення православної ієрархії (1620 року), юридично відбувалося як нове творіння, тобто було запроваджено по-новому нову церковну структуру, яка може претендувати тільки на історичну чи духовну безперервність, але не на правонаступництво. Правонаступникам давньої Київської митрополії сьогодні є Києво-Галицький митрополит УГКЦ.

Після Берестейської унії Київському митрополитові визнано всі права, якими він до тих пір користувався. Це викладено в двох буллах Папи Климента VIII: Magnus Dominus (з 23 грудня 1595) і Decet Romanum Pontificem (з 23 лютого 1596).

З буллою відновлення Галицької митрополії In universalis Ecclesiae regimini з 1807 року, Галицьким митрополитам було передано ті самі права, прерогативи і привілеї, що їх мали Київські митрополити, котрі також зберегли свої повноваження. Таким чином, через Галицьку митрополію приходить правова тяглість УГКЦ від київських часів.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.