Про П’ятдесят четверту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. 31.10.2011

27-28 жовтня 2011 року у Львові-Брюховичах відбулася П’ятдесят четверта сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви. Напередодні синодальні отці мали спільні реколекції з римо-католицькими єпископами, які діють на території України, та братню зустріч.

У роботі Синоду, вперше як єпископ, взяв участь Владика Дмитро (Григорак), Правлячий архиєрей Бучацької єпархії УГКЦ. На Синоді був Владика Мілан (Шашік), Єпарх Мукачівський. Гостями на окремих засіданнях також були: новопризначений Апостольський нунцій Архиєпископ Томас Галліксон та делегація Американської Єпископської Конференції (АЄК) – Владика Блейз Купік, Єпископ Спокейн (штат Вашингтон), член Підкомітету допомоги Церкві в Східній Європі АЄК, і д-р Деклан Мерфі, керівник Бюро національних збірок для Церкви в Центральній та Східній Європі АЄК.

Головною темою, якій було присвячено більшість синодального часу, було життя парафії. У контексті її розгляду Владика Богдан (Дзюрах) представив концепцію «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» зі Стратегії розвитку УГКЦ на період до 2020 року. Про сучасне душпастирство в парафії доповів отець Орест Фредина, а про катехитичне служіння в парафії – отець Михайло Гарват. Про практичні аспекти парафіяльного життя у його фінансовому вимірі доповів Владика Володимир (Війтишин), а про канонічний і юридичний статус парафії та про потребу опрацювання уставу парафіяльного життя доповіли отці Андрій Танасійчук і Тарас Гарасимчук.

У розділі фінансового блоку питань було заслухано звіт про діяльність заснованого УГКЦ Недержавного пенсійного фонду «Покрова» та обговорено питання про фінансово-господарське життя Церкви і ще раз наголошено на потребі належного документарного оформлення церковного майна на місцях.

Значну увагу владики присвятили питанню підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України. У цьому контексті було розглянуто та прийнято Концепцію проведення Року Святих Таїнств (другий рік – 2012-й – підготовки до святкування) та Проект плану Біблійних читань на перший рік підготовки – Рік Керигми (Божого Слова), які підготував і представив отець Тарас Барщевський.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства в загальному доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій, а отець Андрій Логін, голова підкомісії УГКЦ «За тверезість життя», розповів членам Синоду про її діяльність за п’ять років з часу створення.

Окрім цього, було обговорено питання про практичну організацію проведення у різдвяний час 2012 року акції «Колядуймо на собор» для збору пожертв на завершення будівництва Патріаршого центру в Києві та програму підготовки до Євро’2012.

Під час перебігу Синоду було оприлюднено інформацію про те, що Блаженніший Святослав, відповідно до приписів 210 канону Кодексу канонів Східних Церков, прийняв зречення з душпастирського уряду, подане Владикою Юліаном (Вороновським), дотеперішнім Єпархом Самбірсько-Дрогобицьким УГКЦ, та про призначення його наступником Владики Ярослава (Приріза), дотеперішнього Єпископа-коад’ютора цієї єпархії. Отці Синоду висловили велику вдячність Владиці Юліанові за його тривале, ревне і героїчне служіння Церкві й народові у часи підпілля та її свобідного розвитку.

П’ятдесят п’яту сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести у грудні 2011 року.

Секретаріат Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.