Документ Папської Ради «Справедливість і мир» про реформу міжнародної фінансової системи в перспективі публічної влади з універсальною компетенцією. 24.10.2011

У понеділок 24 жовтня 2011р., у прес-центрі Ватикану відбулась презентація Документу Папської Ради «Справедливість і мир» про реформу міжнародної фінансової системи в перспективі публічної влади з універсальною компетенцією. Презентацію провели кардинал Петер Турксон, Президент Папської Ради «Справедливість і мир», архиєпископ Маріо Тозо, Секретар тієї Папської Ради та професор Леонардо Беккетті, викладач політичної економіки римського університету «Тор Верґата».

Економічна та фінансова криза, яку переживає світ, спонукує всіх, і окремі особи, і народи, до глибокого розгляду культурних та моральних принципів і цінностей, які лежать в основі суспільного співжиття. Крім того, криза зобов’язує приватні структури та компетентну публічну владу на національному, регіональному та міжнародному рівнях до серйозної призадуми над причинами і розв’язками політичного, економічного і практичного характеру.

Спираючись на соціальну доктрину католицької Церкви, зокрема, на енцикліку Святішого Отця Венедикта ХVІ «Любов у істині» Папська Рада «Справедливість і мир» видала документ з пропозиціями реформи фінансової та монетарної системи з точки зору створення публічної влади з універсальною компетенцією, влади, спрямованої на служіння загальному добру, і, як підкреслив кардинал Турксон, її структура не повинна бути ще однією перевагою сильніших над слабшими. Така інституція повинна ставити на перше місце права людини, сприяти загальному розвиткові всього людського суспільства в розумінні «спільноти народів». Криза зобов’язує до того, щоб наново спроектувати шлях, прийняти нові правила і знайти нові форми діяння, щоб наполягати на позитивному досвіді й відкидати негативний.

В документі коротко переглянуті етапи фінансової та економічної кризи, яка виявила егоїзм, колективну жадібність, надмірне накопичення благ та запропоновані деякі напрямні, які мають як орієнтир Організацію Об’єднаних Націй та її спеціалізовані установи і повинні бути безсторонніми. Як деякі з причин сучасної кризи вказані економічний лібералізм без жодних правил та контролі, а також три руйнівні ідеології – утилітаризм, індивідуалізм і технократія.

Як вказує Папа Венедикт ХVІ, корінь кризи має не тільки економічну і фінансову природу, але, перш усього, моральну. Треба наново повернутись до переваги духовних та етичних цінностей і, разом з ними, до переваги політики, яка відповідальна за загальне добро, над економікою та фінансами.

У документі Ватикану припускається реформа монетарної міжнародної системи, що у перспективі означало би створення певного роду «Світового центрального банку», який би регулював монетарну систему за зразком Національних банків. Здійснення такої мети мусить бути реалістичним, а, отже, поступовим, і спиратись на відповідні юридичні основи.

Біблія розповідає про спорудження Вавилонської вежі, де панував егоїзм і поділ. Дух Вавилонської вежі є антитезою Духа П’ятидесятниці, Божого задуму для всього людства, що означає єдність у відмінності. «Тільки дух згоди, який подолає поділи й конфлікти, дозволить людству по-справжньому бути однією сім’єю, аж до осягнення нового світу із встановленням світової публічної влади на служінні загальному добру», – цими словами закінчується Документ Папської Ради «Справедливість і мир» про реформу міжнародної фінансової системи в перспективі публічної влади з універсальною компетенцією.

Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.