Лівії потрібно миру і відбудови. Прес-центр Ватикану про Святу Столицю і Лівію після смерті полковника Каддафі. 22.10.2011

У повідомленні Прес-центру Ватикану стосовно Святої Столиці й Лівії після смерті полковника Каддафі, оприлюдненому 20 жовтня, читаємо, що вістка про смерть полковника Муаммара Каддафі завершує надто довгу та трагічну фазу кривавої боротьба за повалення жорстокого та пригноблюючого режиму. Ця драматична подія примушує ще раз призадуматись над ціною величезного людського страждання, яке супроводжує утвердження та падіння кожної політичної системи, яка не ґрунтується на пошані гідності людини, але на утвердженні переваги сили.

У повідомленні висловлено сподівання, що лівійський народ більше не зазнаватиме насильницьких актів, пов’язаних з духом відплати чи помсти, а нова влада зможе якнайшвидше розпочати необхідне діло поєднання та відбудови, в дусі включення всіх громадян, на основі справедливості та права і що міжнародна спільнота поспішить із великодушною допомогою, спрямованою на відбудову країни.

Апостольська Столиця запевнює, що невелика католицька громада в Лівії і надалі буде давати своє свідчення та безкорисливу допомогу, зокрема у харитативній діяльності та у сфері охорони здоров’я.

У повідомленні підкреслено, що Свята Столиця нав’язує дипломатичні стосунки з країнами, а не з урядами, тому досі вона офіційно не визнавала Національної Перехідної Ради, але тепер Рада фактично стала урядом у Тріполі, Апостольська Столиця вважає її повноправним представником лівійського народу, згідно з міжнародним правом.

Прес-центр Святої Столиці вказує, що Ватикан вже мав ряд контактів з представниками нової лівійської влади. При цих нагодах підкреслено значення двосторонніх стосунків, а Апостольська Столиця виразила свою підтримку лівійському народові в цьому перехідному періоді. Свята Столиця побажала новій владі Лівії успіхів у відбудові країни, а в свою чергу представники нової Лівії висловили признання за гуманітарні заклики Святішого Отця Венедикта ХVІ та діяльність Церкви у Лівії, зокрема за служіння в лікарнях та інших центрах, де трудяться сестри 13 чернечих Згромаджень.Джерело: Радіо Ватикану

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.