Вірити в Христа – це шлях до осягнення спасіння. У Ватикані оприлюднено Апостольський Лист Папи, яким проголошується «Рік віри». 20.10.2011

У понеділок 17 жовтня 2011 року у Ватикані оприлюднено Апостольський Лист “Porta fidei” (Двері віри) Святішого Отця Венедикта ХVІ, написаний у формі Motu Proprio, тобто власноручного документу, стосовно проголошення «Року віри».

Вже у неділю 16 жовтня, під час Служби Божої, відправлялась на завершення симпозіуму «Нові євангелізатори для нової євангелізації. Слово Боже зростає і поширюється», Венедикт ХVІ проголосив «Рік віри», який почнеться 11 жовтня 2012 року, в 50-ту річницю відкриття Другого Ватиканського Собору, і закінчиться 24 листопада 2013 року, в празник Христа-Царя всесвіту. Святіший Отець наголосив, що цей Рік «буде часом благодаті і зобов’язання в дедалі повніше навернення до Бога, щоб зміцнити нашу віру в Нього і з радістю звіщати Його людині наших часів».

У неділю опівдні, перед проказуванням молитви «Ангел Господній» з тисячами прочан, зібраних на площі перед базилікою святого Петра у Ватикані, Венедикт ХVІ ще раз оголосив про проведення «Року віри», вказавши, що мотиви, мета та напрямні цього «Року» будуть викладені в окремому Апостольському листі.

Цей Апостольський Лист під назвою “Porta fidei” (Двері віри), оприлюднений у Ватикані 17 жовтня, був підписаний Венедиктом ХVІ 11 жовтня.

Він складається з 15-ти частин і починається словами: ”Двері віри“ (пор. Ді 14,27) є для нас завжди відчинені і вони впроваджують нас у життя в спільності з Богом та дозволяють увійти в Його Церкву. Цей поріг можна переступити, коли звіщається Боже Слово, а серце дозволяє, щоб його формувала перетворююча благодать. Переступити через ті двері, означає вирушити в дорогу, яка триває протягом усього життя».

Венедикт ХVІ вказує на необхідність наново відкрити шлях віри, підкреслюючи, що «Рік віри» є запрошенням до справжнього і оновленого навернення до Господа, єдиного Спасителя світу. Сьогоднішнє суспільство позначене глибокою кризою віри, тому не можна дозволити, щоб сіль вивітрилась, а світло було приховане. Святіший Отець підкреслює мету шляху віри: «Вірити в Ісуса Христа – це дорога до осягнення спасіння».

Папа підкреслює, актуальність Другого Ватиканського Собору, який, за його словами, треба вважати великою ласкою, що стала благодаттю для Церкви ХХ сторіччя. Повчання Собору не втрачає своєї цінності і його треба належно відчитувати, пізнавати та засвоювати, як авторитетні і нормативні тексти Вчительського Уряду, що належать до Традиції Церкви. Одним із плодів Собору Святіший Отець назвав «Катехизм Католицької Церкви», що повинен стати справжнім знаряддям у підтримці віри.

Венедикт ХVІ зазначає, що оновлення Церкви відбувається також і шляхом свідчення віруючих, а Христова Церква крокує своїм шляхом серед переслідувань світу та Божого утішення. Ісус Христос притягає Своєю любов’ю людей усіх поколінь, тому також і сьогодні потрібно церковних зусиль, спрямованих на нову євангелізацію, щоб наново відкрити радість вірити та віднайти ентузіазм у передаванні віри.

Вселенський Архиєрей повідомив, що доручив Конґреґації Віровчення приготувати відповідні пояснення, які дадуть Церкві та вірним вказівки, як в найефективніший та найбільш відповідний спосіб пережити «Рік віри». Він повинен стати відповідною нагодою для посилення свідчення християнської любові та милосердя.

Венедикт ХVІ віддав «Рік віри» під особливий покров Пресвятої Богородиці.

Джерело: Радіо Ватикану http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=529899 .

Опубліковано у Без категорії | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Коментарі закриті.