«Боляче спостерігати, як колишні вчителі, інженери, лікарі… працюють прибиральницями в італійських родинах, підсобниками на будовах, виконують найпростіші побутові роботи»,?Владика Богдан (Дзюрах) в інтерв’ю газеті «День». 04.10.2011

«Українська держава не забезпечила гідного життя своїм громадянам, не змогла використати їхній професійний потенціал для розбудови вітчизняної науки, освіти, економіки. Нам справді боляче спостерігати, як колишні вчителі, інженери, лікарі, які емігрували до західноєвропейських країн за останні 15 – 20 років, працюють прибиральницями в італійських родинах, підсобниками на будовах, виконують найпростіші побутові роботи. Така ситуація − це сором для української держави», − заявив Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, в інтерв’ю газеті «День». Інтерв’ю було присвячене цьогорічному Синодові Єпископів УГКЦ, засідання якого 5 – 11 вересня відбувалися у Бразилії.

Бачачи стан новітньої української еміграції, Церква, за словами Владики Богдана, продовжує закликати, щоб «держава нарешті звернула увагу на проблему української еміграції, серйозно почала опікуватися нашими людьми за кордоном, розробила програму їхнього повернення до рідної землі».

«З іншого боку, − розмірковував далі Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, відповідаючи на запитання про те, чи еміграція для України є позитивом, чи негативом, − еміграція несе в собі певні шанси, зокрема, можливість навчитися від інших, запозичити від них щось добре, корисне. Адже перебуваючи на еміграції, українці мають нагоду пізнати інший світ, вчаться іншого ставлення до людини й до праці, ніж те, до якого вони звикли в радянській дійсності, відкривають для себе культурне багатство європейських країн, зрештою, вивчають ще одну іноземну мову. Це вже, погодьтеся, чимало».

Ще одним позитивом, на думку Владики Богдана, є те, що українці, які пробули деякий час за кордоном, нерідко повертаються «більш зрілими й відповідальними громадянами, свідомими своїх прав і готовими їх боронити». «Ці люди більш свідомі в політичному плані, ними нелегко маніпулювати. Чи не тому держава так неохоче забезпечує закордонні виборчі дільниці бюлетенями?..», − поставив риторичне запитання Владика Богдан (Дзюрах).

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.