ЗВЕРНЕННЯБЛАЖЕННІШОГО ЛЮБОМИРАЗ НАГОДИ ПРОВЕДЕННЯТРЕТЬОЇ СЕСІЇ ПАТРІАРШОГО СОБОРУ УГКЦ

Високопреосвященним і Преосвященним Владикам,

Всесвітлішому і Преподобному духовенству,

Преподобним Братам і Сестрам,

Дорогим у Христі Мирянам

Помісної Української Греко-Католицької Церкви

Мир у Господі!

Дорогі у Христі!

З 30 червня до 4 липня цього року у Львові відбуватиметься заключна Третя сесія Патріаршого Собору, першого з часу новітнього відродження нашої Церкви. Це надзвичайно важлива подія в житті Української Греко-Католицької Церкви, яка об’єднає зусилля владик, духовенства, чернецтва, мирян для спільного осмислення стану нашої Церкви і віднайдення шляхів кращого виконання Божої волі у майбутньому.

Гасло цього Собору — «Ісус Христос — джерело нашого відродження» — вибрано невипадково. Воно має на меті звернути нашу увагу на те, що, можливо, не все в нашій Церкві є так, як повинно бути, що ми не вповні використовуємо дари, які посилає нам Господь, що часто сходимо на манівці, шукаючи щастя далеко від Нього. Це гасло заохочує нас повернутися до Бога, черпати з цього святого, чистого джерела, навіть якщо ми збилися з дороги чи зовсім відійшли від Нього.

Мета заключної сесії нашого Собору, яка частково вже була висвітлена напочатку, полягає в тому, щоб замислитися з одного боку над Божою волею, а з другого — над реальним станом наших душ і цілої Церкви в сучасному світі. Собор також покликаний вказати шляхи реального здійснення Божої волі в обставинах сьогодення. Намагаючись осягнути таку мету, хочемо, щоб ті конкретні пропозиції, які зробить Собор і які будуть відтак затверджені Синодом Єпископів нашої Церкви, принесли духовну користь не тільки учасникам Третьої сесії, але й кожному з нас, щоби ми відчули, що кожен із нас з їхньою допомогою зможе особисто послужити для загального добра і знайти власне спасіння.

Для цього нам неодмінно потрібна допомога від Господа, щоб Він пролив своє світло на вироблення таких пропозицій, які були б спасенними і відкритими для практичного здійснення, на віднайдення шляхів застосування Божих заповідей до нашого сьогодення, до нашого особистого і суспільного життя. Нам потрібно багато мудрості від Господа, щоб усвідомити, що найкраще допоможе Церкві сповнювати її завдання, її покликання. Нам потрібні також сила і відвага для того, щоб під проводом Святого Духа робити те, що є на славу, на добро всієї Церкви і всіх її членів, що є на добро і спасіння кожного з нас.

Божу допомогу ми зможемо отримати тільки тоді, коли відкриємо Господеві в молитві наші серця. Закликаю Вас усіх молитовно готувати себе до Собору. Молімся особисто чи спільно, вдома чи в церкві, молімся в кожній обставині, щоб ми в майбутньому змогли слідувати за тими порадами, які виробить Собор – це наше спільне діло під проводом владик. Молімся, щоб наші серця були готові прийняти Божу волю і хотіли її сповнювати, молімся, шоби увесь наш народ приєднався до цього заклику, молімся, щоб делегати Собору були справді знаряддям Божого діяння, тими устами, через які Святий Дух буде промовляти до нас. Благаю Вас, молімося, всі молімося, щоб ця остання сесія першого Собору цілої нашої Церкви почалася і завершилася на Божу славу, щоб вона була успішною, була справді богоугодним ділом.

Звертаюся зокрема до тих, хто прикутий до ліжка, до тих, хто страждає: з’єднайте свої терпіння з Господніми терпіннями і принесіть їх Богові в офіру за добро нашої Церкви.

Нехай Господь Вас усіх благословить, а Ви, зі свого боку, моліться, щоби благодать Бога нашого щедро на нас сходила, бо Йому належить всяка слава, честь і поклоніння.

  • ЛЮБОМИР
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.