XIX Міжнародна екуменічна конференція східної духовності розпочалася 7 вересня у монастирі Бозе на півночі Італії. 12.09.2011

У форумі беруть участь представники різних християнських Церков – Католицької, Православних та протестантських спільнот, як також богослови східної і західної традицій.

Головне завдання форуму – розгляд основних принципів східного догматичного вчення. Нинішня конференція, яка закінчується 10 вересня, присвячена дослідженню теми «Слово Боже в духовному житті Церкви». З благословення Блаженнішого Святослава від Української Греко-Католицької Церкви участь у конференції бере о. Ігор Шабан, голова Комісії Християнської Єдності.

Роботу форуму привітальним словом відкрив настоятель монастиря Енцо Б’янко, який відзначив, що «місією обителі в Бозе є знаходження шляхів для зближення християн». Брат Енцо також представив найбільш відомих учасників конференції. Після цього пролунало привітання від папи Римського Бенедикта XVІ, Вселенського Патріарха Варфоломія, Патріарха Антіохійського Ігнатія VІ та глави Папської ради для сприяння християнській єдності кардинала Курта Коха.

Після оголошення привітань розпочались робочі засідання конференції, які зокрема акцентували увагу на наступних темах: Біблія в літургії; наявність схоластичних тенденцій в літургічних тлумаченнях святих отців Церкви; актуальність історико-критичного методу екзегези Святого Письма; уподібнення християнина Христу за допомогою Євхаристії; Слово в житті народу Божого: святитель Іоанн Златоуст; Преподобний Єфрем Сирин, співак слова Божого; Біблія в духовному досвіді отців пустині.

Довідка

Перша Міжнародна екуменічна конференція відбулася в 1993 році з ініціативи нинішнього настоятеля монастиря Енцо Бянко. Конференція збирає найбільш авторитетних фахівців у сфері богослов’я й світської науки, ієрархів високого рангу і вважається однією з найбільш ефективних «комунікативних площадок» для просування діалогу між східною й західною галузями християнської традиції.

За матеріалами: ecumenism.com.ua

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.