Первинним завданням Церкви є проголошувати Слово Боже і надавати якісну душпастирську опіку нашим вірним,?Блаженніший Святослав у доповіді під час Синоду Єпископів УГКЦ. 06.09.2011

5 вересня 2011 року в м. Куритиба (Бразилія) розпочав свою роботу Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви. У перший день робочих засідань Синоду Єпископів УГКЦ Божественну Літургію очолив Владика Володимир (Ковбич), Єпарх Куритибський. У проповіді Владика Володимир наголосив на ролі богопосвячених осіб в УГКЦ, висвітливши цю тему з історичної та богословської перспективи.

На початку першого робочого засідання Блаженніший Святослав привітав гостей, які на запрошення Глави УГКЦ прибули на відкриття робочих засідань Синоду Єпископів: кардинала Раймундо Дамашено Ассіза, Президента Єпископської Конференції Бразилії, Владику Жозе Вітті, Архиєпископа Куритибської дієцезії, Архиєпископа Йоана Боско де Сузи, Президента Національної Єпископської Конференції південного регіону Бразилії, Владику Єремію Ференца, Архиєпископа Української Автокефальної Церкви Південної Америки, о. Павла Юбеля, представника Міждієцезіального церковного трибуналу Куритибської дієцезії, Владику Рафаеля Бєнарскі, Єпископа-помічника Куритибської дієцезії, а також п. Віторіо Сиротюка, Голову Українсько-бразильської центральної репрезентації.

«Кожен з гостей виступив із привітальним словом, висловивши радість з приводу проведення Синоду саме на теренах Бразилії та побажавши світла Святого Духа для синодальних отців. Блаженніший Святослав у відповідь подякував гостям за присутність та зичливість і висловив побажання, щоб співпраця між УГКЦ та бразильськими дієцезіями поглиблювалася», – повідомив Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ.

З особливою увагою сприйняли учасники Синоду виступ Владики Єремії Ференца, Архиєпископа Української Автокефальної Церкви Південної Америки в сопричасті з Константинопольським Патріархатом. Владика Єремія розказав про структуру Церкви, про здобутки останніх років та про завдання і виклики, які стоять перед цією Церквою на південноамериканському континенті. Єпископ закінчив свій виступ побажанням, щоб Синод Єпископів УГКЦ «приніс добрі плоди для наших Церков і для нашого народу». У подячному слові Блаженніший Святослав запевнив Владику Єремію у відкритості УГКЦ до діалогу та співпраці та висловив сподівання про добрі зdязки, «щоб ми могли разом свідчити Христа в Південній Америці».

Відтак присутнім було зачитано також письмовий привіт, який надійшов від Архиєпископа Дімаса Лари Барбоса, Секретаря CELAM (Конференції Єпископів Латинської Америки).

Центральним моментом першого дня робочих засідань стала програмна доповідь Глави Церкви, в якій Блаженніший Святослав проаналізував сучасний стан розвитку УГКЦ та окреслив пріоритети на найближчі роки. За його словами, первинним завданням Церкви є проголошувати Слово Боже і надавати якісну душпастирську опіку нашим вірним. Саме цій меті мають бути підпорядковані наші структурні реформи, розвиток нових екзархатів, єпархій, а навіть – патріарший устрій. Глава УГКЦ висловив переконання, що найважливішою силою нашої Церкви для здійснення цього завдання є її духовенство і монашество, та поділився своїми роздумами щодо запевнення необхідної підготовки для цих співпрацівників у ділі євангелізації. На завершення Предстоятель УГКЦ звернув увагу на внутрішні та зовнішні загрози, які можуть утруднювати Церкві здійснювати її цілі, та закликав членів Синоду до співпраці в здійсненні Божого задуму щодо нашої Церкви.

Того самого дня члени Синоду розглянули також звіти про діяльність Патріаршої курії, комісій та відділів патріаршого рівня, а також звіти поодиноких синодальних комітетів. Зокрема, обширніше цього року звітували Комітет у справах молоді, Комітет у справах мирян та Комітет суспільної справедливості і благодійної діяльності.

Ввечері у Богословському центрі отців кларетян в Куритибі, в якому навчаються українські семінаристи, відбулася зустріч у рамках підготовки до Богословського тижня, що проходитиме 12-15 вересня в цьому навчальному закладі. Під час зустрічі виступили Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський, та Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Харківський, які поділилися зі слухачами досвідом підпільної Церкви та завданнями, які стоять перед УГКЦ сьогодні.

Секретаріат Синоду Єпископів УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.