Існує невідкладна потреба допомогти юним Ісусовим учням і надалі залишатися міцними у вірі. Привітальне слово Святішого Отця Венедикта XVI в мадридському аеропорту. 19.08.2011

«Я тут для того, щоб зустрітися з тисячами юнаків і дівчат з усього світу, з католиками, тими, хто зацікавився Христом чи перебуває у пошуках істини, яка надасть справжній сенс їхньому життю. Прибуваю, як Наступник святого Петра, щоб усіх утверджувати у вірі, переживаючи кілька днів інтенсивної душпастирської діяльності задля звіщення того, що Ісус Христос є Дорогою, Істиною та Життям; щоб дати поштовх старанням будувати Боже Царство у світі, серед нас; щоб закликати молодь до особистої зустрічі з Христом-Приятелем, і, таким чином, закорінені в Його Особі, перемінитися в Його вірних учнів та відважних свідків», – так у своєму першому слові під час ХХ Апостольської Подорожі Папа Венедикт XVI підсумував її мету, склавши перед тим подяку королеві за привітання, всім, хто докладав великі зусилля для успішного перебігу ВДМ, та тим парафіям, родинам та інституціям, які виявили неабияку гостинність, приймаючи велику кількість юних паломників з усього світу.

«Чому і з якою метою така велика кількість молоді прибула до Мадриду?» – запитував Святіший Отець, відповідаючи, що можна з впевненістю припустити, що для того, щоб слухати Боже слово та «вкоріненими й збудованими на Христі, виявити міцність своєї віри». Багато з них, за словами Папи, почули голос Бога, як тихий шепіт, що спонукав їх до наполегливого шукання за Ним та до взаємоподілу цим досвідом з ровесниками. І це відкриття Бога загартовує їх перед обличчям викликів, які несе сучасний світ. Юнаки й дівчата бачать його проблеми, такі як поверховність, брак солідарності, споживацтво, корупція, та знають, що без Бога їм буде важко протистояти цим викликам, як також бути щасливими. «Поруч з Богом, – сказав Венедикт XVI, – вони матимуть світло для того, щоб іти вперед та причини надіятися, не зупиняючись на шляху до своїх найвищих ідеалів, які обґрунтовуватимуть їхнє щире старання будувати суспільство, де шануватиметься людська гідність та дійсне братерство».

На думку Святішого Отця, Всесвітній День Молоді є упривілейованою нагодою, щоб ділитись своїми високими сподіваннями та досвідом, а також є джерелом надії, засвідчуючи, що в цих важливих стараннях юнаки й дівчата не є самотніми.

У світі не бракує проблем. Існують конфлікти та криваві протистояння, прояви несправедливості, невпевненість у майбутньому через брак гідної праці та екологічну ситуацію, загроза потрапити в пастку наркоманії. Чимало юнаків і дівчат зазнають прихованих або явних переслідувань задля своєї віри в Христа. «У цьому контексті, – наголосив Венедикт XVI, – існує невідкладна потреба допомогти юним Ісусовим учням і надалі залишатися міцними у вірі та прийняти прекрасну пригоду її звіщення та свідчення своїм життям».

Радіо Ватикан

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.