Блаженніший Святослав: «Через князя Володимира ми змогли побачити діяльного Бога в історії нашого народу»

31 липня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві відбулася Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди 1023-річниці Хрещення Руси-України. А напередодні, 28 липня, в Українській Греко-Католицькій Церкві вшанували Рівноапостольного князя Володимира.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Блаженніший Святослав (Шевчук). З ним співслужили Владика Йосиф (Мілян), а також священики, які опікуються українцям в Росії, Казахстані, Литві, Латвії, Молдові, Греції, Італії, Іспанії, Португалії…

«У сьогоднішньому Євангелії чуємо розповідь євангелиста Матея про те, як Христос оздоровляє двох сліпих і біснуватого, − розпочав проповідь глава УГКЦ. – Так, йдеться про оздоровлення, а опісля здатність людини спілкуватися з Богом. Бо наш Бог – Той, що говорить до нас! Вкінці віків це слово стало тілом в особі Ісуса Христа і людською мовою. Властиво, сліпа, глуха, німа людина – то людина невіруюча, та, яка не здатна почути Бога, а відтак побачити Його дію в своєму житті».

Далі Блаженніший Святослав говорив про те, що, оздоровлюючи людину, Христос робить її здатною побачити і почути Його, а тоді відповісти Йому з усього серця. Тож нехай кожен уподібниться до тих оздоровлених єрихонських сліпців, яким через їхню віру відкрилися очі.

«У цю неділю хочемо урочисто відсвяткувати Хрещення Руси-України, – продовжив Предстоятель греко-католиків. – Прагнемо ще раз пережити подію, коли наш Рівноапостольний князь Володимир шукав істинного Бога. Напередодні свого хрещення теж осліп, але в сам момент хрещення прозрів. Побачив світло істинне – Христа. Після того тим світлом Христового Євангелія просвітив увесь наш народ. По сьогодні ми прославляємо Великого князя, бо через нього змогли побачити діяльного Бога в історії нашого народу».

Після Літургії було проведено обряд «Відновлення хресних обітів».

На завершення урочистостей Блаженніший Святослав освятив воду на Дніпрі і окропив нею вірних.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.