Папа Римський номінував Главу УГКЦ членом Конгрегації Східних Церков, а Владику Даниїла (Козлінського) Апостольським адміністратором Єпархії УГКЦ в Аргентині.22.06.2011

У середу, 22 червня 2011 року, Папа Венедикт XVI призначив Блаженнішого Святослава, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Отця і Главу Української Греко-Католицької Церкви, членом Конгрегації для Східних Церков.

Конгрегація для Східних Церков – це відомство Римської курії, метою якого є сприяти зростанню Церков візантійського, сирійського, вірменського та коптського обряду, які є в єдності з Апостольською Столицею, а також забезпечувати збереження їх літургійної, духовної та дисциплінарної спадщини. В стосунку до єпархій, ієрархів, духовенства, кліру та вірних східного обряду вона здійснює такі самі завдання, як і щодо вірних латинського обряду здійснюють відповідні конгрегації. Крім того, в окремих регіонах вона має ексклюзивну юрисдикцію, де їй підлягають також вірні латинського обряду.

Конгрегація складається з префекта (кардинала), який управляє нею з допомогою секретаря, та з кардиналів, архиєпископів і єпископів, призначених Папою. З 2007 року її очолює кардинал Леонардо Сандрі, а 2009 року секретарем призначено архиєпископа Циріла Васіля, ТІ. Членами Конгрегації Східних Церков є Патріархи та Верховні Архиєпископи Східних Католицьких Церков, а також президент Папської ради сприяння єдності християн.

Цього ж дня, у середу, у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI призначив Владику Даниїла (Козлінського), дотеперішнього Єпископа-помічника української греко-католицької Єпархії святого Івана Христителя в Куритибі (Бразилія), Апостольським адміністратором sede vacante (вакантного осідку) української греко-католицької Єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Пригадаємо, що до 25 березня 2011 року, тобто до обрання Верховним Архиєпископом Києво-Галицьким, цю єпархію очолював Блаженніший Святослав.

Владика Даниїл, який у червні 2007 року був призначений Єпископом-помічником української єпархії в Бразилії, народився 18 лютого 1952 року в місцевості Параізо (Пато Бранко, штат Парана, Бразилія). Навчався в Малій семінарії святого Йосифа в Понта Ґросса, штат Парана, та Василіанській школі в Куритибі. Після філософських і богословських студій 10 лютого 1980 року отримав священичі свячення. У 2006 році здобув бакалаврат з молодіжного душпастирства та катехитики в Папському салезіанському університеті в Римі. Дотепер, як єпископ-помічник, Владика Даниїл виконував обов’язки єпархіального синкела та відповідав за душпастирство в регіоні Уніан-да-Вітторія.

Департамент інформації УГКЦ за матеріалами радіо «Ватикан»

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.