УРОЧИСТЕ ВШАНУВАННЯ УРОДИНСВЯТІШОГО ОТЦЯ ІВАНА ПАВЛА II

У п’ятницю 17 травня до конференційного залу Львівської Богословської Академії завітало аж два кардинали: Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар та Глава Єпископської конференції Римо-Католицької Церкви в Україні Архієпископ Мар’ян Кардинал Яворський. Приводом для зустрічі найвищих католицьких ієрархів України з викладачами та студентами ЛБА та інших львівських вузів стало бажання спільно відзначити 82-гу річницю від дня народження Святішого Отця Івана Павла II Папи Римського.

Окрім двох львівських кардиналів у святковому вечорі взяли також участь єпископ-помічник Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященний Гліб Лончина, єпископи-номінанти РКЦ Мар’ян Бучак та Леон Малий, керуючий зовнішніми стосунками УГКЦ митрофорний протоієрей Іван Дацько, ректорат ЛБА, духовенство Римо-Католицької та Греко-Католицької Церков.

Львівська Богословська Академія невипадково стала осередком зустрічі достойників двох католицьких Церков України, адже, окрім відзначення уродин Римського Архієрея, темою зустрічі стало питання богословської освіти в Україні.

Після вступного слова ректора Львівської Богословської Академії отця-доктора Бориса Гудзяка, Архієпископ Мар’ян Кардинал Яворський виголосив доповідь на тему: «Вища католицька освіта у світлі навчання Святішого Отця Івана Павла II». У своїй доповіді кардинал торкнувся конкретних аспектів життя тодішнього Архієпископа Кароля Войтили, розповів про те, як майбутній Папа відстоював права польських католицьких закладів у часи тоталітаризму.

Доповідь плинно переросла у жваву дискусію, під час якої учасники заходу торкнулися, зокрема, і питань, пов’язаних з визнанням богослов’я як навчальної дисципліни на загальнодержавному рівні та державної акредитації Львівської Богословської Академії, яка поступово переростає в Український Католицький університет.

Запали у серця присутніх і слова Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Любомира Кардинала Гузара. Його Блаженство як Великий Канцлер Львівської Богословської Академії, подякував Кардиналові Яворському за його згоду поділитися думками і споминами про Святішого Отця. Глава УГКЦ підкреслив неформальність цього заходу і його родинну атмосферу, адже Архієпископ Мар’ян промовляв не лише як сучасник Івана Павла II чи його співпрацівник, але і як його близький особистий приятель.

Вечір завершився обміном пам’ятних подарунків, традиційним многолітствієм та співом воскресних літургійних гімнів у виконанні хору ЛБА.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.