УГКЦ закликає вірних і всіх людей доброї волі 22 червня взяти участь у спільній міжконфесійній молитві за жертв фашизму і комунізму. 14.06.2011

З ініціативи Української Греко-Католицької Церкви секретаріат Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) ухвалив рішення зробити 22 червня Днем спільної, міжконфесійної молитви за жертв двох тоталітарних режимів – фашизму та комунізму.

Про це йдеться у зверненні Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до духовенства і вірних УГКЦ та всіх людей доброї волі з приводу 70-річчя вторгнення військ нацистської Німеччини на територію СРСР.

Блаженніший Святослав нагадує, що 22 червня цього року виповнюється 70 років від того часу, коли на теренах нашої Батьківщини «розпочалося смертельне зіткнення двох людиноненависницьких ідеологій – фашизму та комунізму. Союзники, які разом влаштовували переможні паради на крові невинних жертв, того дня розпочали війну, що спричинила до мільйонних втрат людських життів».

«Ця дата ознаменувалася жахливим кровопролиттям, спричиненим як однією, так і другою стороною. Тому, безперечно, вона є для нас днем смутку над українською землею, що просякла кров’ю невинно убієнних», − пояснює Предстоятель УГКЦ.

Тому, за словами Глави УГКЦ, «нехай 22 червня стане для всіх нас часом молитовного поминання та примирення, а водночас благанням до Господа про те, щоб захистив нас усіх від подібного нещастя», – йдеться у зверненні.

У зверненні наголошується, що Всеукраїнська рада Церков погодилася на ініціативу УГКЦ оголосити 22 червня Днем спільної молитви, бо відчула, що цей день деякі політичні сили хочуть використати для розколу нашого народу.

Молитва супроводжуватиметься закликами: «Пам’ятаємо сотні тисяч синів і дочок нашого народу… Пам’ятаємо численних полеглих вояків Червоної армії, які першими прийняли удар нападника та які, нерідко кинуті напризволяще своїми командирами, безглуздо гинули на просторах України… Пам’ятаємо незліченні жертви, особливо серед цивільного населення, кривавих безчинств гітлерівських загарбників… Пам’ятаємо тих, хто попри всі небезпеки залишився людиною та рятував життя своїх ближніх, зокрема представників єврейського народу… Пам’ятаємо всіх кривдників, представників двох ворожих таборів, які принесли стільки лиха на наші землі, поручаємо їх Божому милосердю…».

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.