ГЛАВА УГКЦ ЗУСТРІВСЯ З ПРЕДСТАВНИКАМИНАЦІОНАЛЬНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АКАДЕМІЇ США

В понеділок 20 травня Глава УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар прийняв у Митрополичих палатах Святоюрської гори офіційну делегацію представників професорсько-викладацького складу та слухачів Національної військової академії США, яка прибула в Україну з метою ближчого знайомства з проблематикою становлення нашої молодої незалежної держави та налагодження дружніх стосунків на найрізноманітніших рівнях.

До складу делегації війшли генерал-майор Реджінал Клеммонс, полковник Тім Глезер, підполковники Роберт Аббліт, Джон Брунхавер, Джеймс Кретон, Пітер Маккей, Джеррі Саллівен, Джон Тейлор, капітан Еміль Петрунчіо, професори Національної військової академії США доктори Чарльз Стівенсон та Тереза Сабоніс-Хельф, та слухачі Академії Х’ю Нейба, Френсіс Хорн, Жанет Бейк та Лоран Макміллан. Зустріч, яка розпочалася зі знайомства та короткого вступного слова Блаженнішого Любомира, поступово переросла у жваву дискусію.

Глава УГКЦ ласкаво погодився відповісти на численні запитання гостей, у яких вони торкалися проблематики сучасної релігійної ситуації в Україні, міжцерковних стосунків, стосунків Церкви з державою та суспільством, труднощів пов’язаних з наслідками довголітнього впливу атеїстичної тоталітарної системи. Представники Національної військової академії США також виявили неабиякий інтерес до конкретних результатів візиту Святішого Отця Івана Павла II в Україну.

Особливу увагу учасників зустрічі було присвячено темам, пов’язаним із співпрацею Церкви з армією і, зокрема, військовими навчальними закладами. Глава УГКЦ згадав про свою січневу зустріч з інспектором Міністерства оборони України генералом Армії України Віталієм Радецьким та генералітетом Львівщини, під час якої було детально обговорено питанням виховання священиків-капеланів та впровадження капеланської служби у життя військових частин та навчальних закладів.

Намагаючись на прикладі засвідчити відкритість УГКЦ до співпраці з армією, Блаженніший Любомир також розповів про паломництво спеціально організоване для офіцерів Українських збройних сил, котрі у неділю 19 травня вирушили від Святоюрської гори до всесвітньо відомої святині – Люрду.

На завершення зустрічі учасники обмінялися пам’ятними подарунками.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.