Блаженніший Святослав: «Папа Іван Павло ІІ увійде в українську історію як той, хто беатифікував мучеників комунізму». 03.05.2011

«Назавжди Святіший Отець увійде в історію і нашої Церкви, і українського народу як той, хто беатифікував мучеників комунізму». Про це Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав сказав Польському радіо з нагоди беатифікації Папи Івана Павла ІІ.

«Своєю повагою до української землі і її такої жахливої історії, а також величезного свідчення християнських мучеників і героїв християнського життя, він підкреслив, що це величезний скарб Церкви», − наголосив Першоієрарх УГКЦ.

На думку Блаженнішого Святослава, дуже часто тих людей, які справді залишилися добрими християнами, зневажливо висвітлювали в українській пресі – як тих, хто, можливо, не зрозумів історичного моменту. «Це був дуже потужний жест», − пояснив Предстоятель Церкви.

За спостереженнями Глави УГКЦ, своїм візитом в Україну у 2001 році Папа Іван Павло ІІ зламав суспільні стереотипи: «Було помітно, як у перший день перебування Папи у Києві люди начебто з певною недовірою ставилися до нього – не дуже було видно людей на вулицях, коли він проїжджав. Однак коли Святіший Отець вже від’їжджав з Києва, то люди масово вийшли на вулиці проводжати його. То був дуже яскравий злам стереотипу у простих українців », − сказав Блаженніший Святослав.

На думку Предстоятеля УГКЦ, після візиту Папи риторика і тональність висловлювань на його адресу цілком змінилася, бо дуже багато людей в Україні по-новому відкрили для себе Церкву. «Не йдеться про конфесійне значенне значення цього відкриття – католицька, латинська чи греко-католицька, а про роль і місце духовного життя не тільки в житті громадянина, а й суспільства як такого», − наголосив Глава Церкви.

«Пригадую, одна бабця мені сказала (це було у Львові): «Тепер комунізм до України не повернеться, тому що Папа своєю ногою ступив на українську землю», − зазначив Блаженніший Святослав.

Водночас Першоієрарх Церкви висловив жаль, що сьогодні є певні сили, які намагаються дискредитувати Папу Івана Павла ІІ і, називаючи себе греко-католиками, навіть прямо виступали проти його беатифікації. Йдеться про секту так званих «підгорецьких отців», які самі виступили проти беатифікації Івана Павла ІІ та ще й закликали до цього весь світ. «Очевидно, що це певною мірою намагання атакувати нашу Церкву», − підкреслив Глава УГКЦ.

«Думаю, що беатифікація дасть новий поштовх для популяризації бл. Івана Павла ІІ і розвитку Католицької Церкви на теренах України», − підсумував Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, що 27 червня 2001 року Папа Іван Павло ІІ під час візиту в Україну беатифікував 28 слуг Божих Української Греко-Католицької Церкви. Декрети мучеництва, героїчних чеснот і чуд духовних осіб та мирянина УГКЦ були проголошені 24 квітня 2001 року у Ватикані у присутності Папи Івана Павла ІІ.

Декретом у Ватикані було стверджено мучеництво 26 кандидатів архиєпархіального процесу, що завершився у Львові 2 березня 2001 року. Передана зі Львова документація щодо кожного з них містила життєпис, відомості про мученицьку смерть, а також богословський аналіз праць (якщо такі були). Було визнано мученицькою смерть слуги Божого єпископа Миколая (Чарнецького) та його 24 соратників: єпископів, єпархіальних священиків, монахів та монахинь і одного мирянина. Усі вони постраждали у час комуністичного переслідування в Україні в 1935 – 1973 роках. Окремим декретом було проголошено мучеництво слуги Божого Теодора (Ромжі), єпископа Мукачівської єпархії ГКЦ. Іншим декретом проголошено дійсність чуда, що відбулося через заступництво преподобної сестри Йосафати Гордашевської, співзасновниці Згромадження сестер служебниць Непорочної Діви Марії.

Разом із мучениками за віру від комуністичного режиму також було визнано блаженним священномучеником Омеляна Ковча, який добровільно відмовився від звільнення з нацистського концтабору “Майданек” і прийняв смерть, до останнього дня виконуючи свою душпастирську місію серед ув’язнених.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.