Звернення Високопреосвященнішого Владики Ігоря (Возьняка) до молоді Львівської Архиєпархії y Квітну неділю, 17.04.2011 р.Б. (Флп 4.4-9; Ів 12,1-13).

Достойна і дорога молоде,

Послухаймо розповіді Бруно Ферерро, його глибокої й повчальної застанови: «Як можу покращити своє духовне життя? – допитувався юнак у вчителя. – Зроби із собою те, що скульптор робить зі статуєю коня: бере брилу мармуру й усуває з неї все те, що не нагадує коня. – Що хочеш тим сказати? – Відкинь, мов ударом молота, все те, чим ти не є: кожну думку, почуття, вчинок, застереження. Тільки так відкриєш той мистецький витвір, яким ти, безумовно, є, впізнаєш і руку твого Творця. Шліфування щоденністю, різьблення терпінням і зусиллями – виявить справжнє твоє обличчя» («Королівська подоба»).

Ісус Христос, коли в’їжджав у Єрусалим був молодим чоловіком. Коли з нього знущалися, бичували до смерті та наклали терновий вінець на голову, а потім прибили до хреста, на якому він помер, це – молода у силі віку людина.

Господь добре розуміє молодих осіб, знає дуже добре серце кожної молодої людини. Очевидно, Христос, як Бог, знає усіх, як про це стверджує автор псалмів: «На тебе я був зданий від утроби, від материнського лона ти єси Бог мій» (Пс 22, 11). Щаслива людина, що своїм доброчесним життям пам’ятає про своє походження від Бога. Цей же натхнений Святим Духом автор з вдячністю пригадує усьому людському роду: «Сини наші як парості хай будуть, що ростуть у повнім віку молодечім. Дочки наші, немов стовпи наріжні, витесані, немов оті у палаці» (Пс 144,12).

Це означає, що особи молодечого віку не тільки своєю зовнішністю прикрашають місця, в яких вони знайдуться, але вони несуть зі собою великий та відповідальний обов’язок: «Бо ми для Бога – пахощі Христові серед тих, що спасаються, і серед тих, що гинуть» (2 Кр 2, 15).

Молодий вік не призначений для дармування та байдужності. Але у своїй молодості кожна особа повинна з великою пильністю використати час для творення добра, здобування знань, праведного виховання характеру, закріплення та зросту моральних та божих чеснот. Кожного року відбуваються чудові з’їзди молоді у різних країнах світу і цього року також; туди прибуває Святіший Отець, Папа Римський, щоб скерувати своє слово до молоді, бути разом та у єдності підносити моління до Господа Бога.

Це означає, що Церква дорожить молодими людьми, опікується духовно ними, розраховує на їхнє активне духовне життя, щоб приносило добрий плід для світу.

Чудову пораду дає святий апостол Павло, звертаючись до вірного люду, а ці слова прекрасно торкаються молодих осіб: «Майте на увазі користь не власну, а радше інших. Плекайте ті самі думки в собі, які були й у Христі Ісусі» (Флп 2, 4-5). Наш обов’язок розвивати життя з Господом, що опоясаний попід груди дарувати надмір чеснот тим, хто до нього звертається (пор. Од 1, 13). Колись цар Давид, дивлячись на збунтованого сина перестерігав своїх воїнів: «Вважайте заради мене на молодого чоловіка, на Авесалома!» (2Сам 18,12). Мимо зла, яке чинив його син, батько прощав йому й не бажав смерті. Подібно Небесний Отець радо прощає тим, хто кається й примирюється з ним. Він сам виходить назустріч, немов люблячий батько блудного сина, щоб примиритися й не жити у гніві та напруженні, бо такий стан ніколи не приносить жодного добра. Закликаю усіх, осіб доброї волі до постійного примирення з Господом Богом через щире покаяння.

Молода людина – концентрація енергії любові, яку необхідно використати для любові ближніх, щоб гідно зростати у любові до Господа!

Нічого кращого не знайдемо понад любов до Бога на землі, що необхідно увінчається вічною нагородою у небі. Тому надзвичайно важливо жити у єдності з Богом, який вже за життя благословить щедрим добром угодників: «Молодим був я і вже постарівся, але не бачив покинутого праведника і його нащадків, які просили б хліба» (Пс 37, 25). Господь звертає велику увагу на молодих, що покликані дати життя доброму духові у їхніх серцях: «І як ведено її на смерть, Бог збудив святий дух молодого хлопця на ім’я Даниїл» (Дан 13, 45). Тут згадується про негідне очорнення двома злочинними старцями вродливої та богобоязливої Сусанни. Ця воліла вмерти, як образити Бога, не погоджуючись на статеві зносини зі судцями. І, коли її провадили на смерть, видавши несправедливий вирок, відізвався Даниїл і врятував невинну жінку. Молоді хлопці та дівчата покликані бути носіями Святого Духа, стати його храмом (пор. 1 Кр 3,16). Закликаю, щоб наша молодь, зокрема, не тільки пізнавала добро, знала про світло та про темряву духовного життя, але в мудрості та простоті перед Богом освячувала та рятувала свої душі. «Молодші уздріли світло і на землі жили, але дороги мудрості не спізнали» (Вар 3, 20). Хай мудрість Господня осяває ваші душі та керує вашим життям на праведні стежки. Пресвята Богородице, молода, чесна та смиренна Діво, поручаю тобі молодь нашої Архієпархії й прошу, допровадь їх до щасливої обителі вічного життя з твоїм люблячим Сином! Вітаю усіх з історичним святом урочистого в’їзду Ісуса Христа у Єрусалим! Хай благословення Боже перебуває з усіма вами!

  • Ігор

Архиєпископ Львівський УГКЦ

Джерело: Львівська архиєпархія УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.