«Без Благовіщення немає Воскресіння»: Блаженніший Святослав звершив першу Архиєрейську Літургію як Архиєпископ Київський. 08.04.2011

«Прямуючи до цього святого храму, я дивився на наш Патріарший собор і на той храм Благовіщення. Це такий маленький храм, можливо, дещо таїнственний. Але без Благовіщення немає Воскресіння. Тому що воплочуючись, входячи в людську історію, Син Божий починає діло спасіння, а у своїй смерті і своєму воскресінні його завершує. Так само і тут: цим храмом починається і ця громада, і ця наша парафія нашого собору, але звершиться у тому Воскресінні, до якого хоче нас запровадити Господь Бог».

Про це Глава УГКЦ Блаженніший Святослав сказав під час Архиєрейської Літургії з нагоди престольного празника у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. У першій Архиєрейській Літургії у чині Архиєпископа Київської архиєпархії з Предстоятелем УГКЦ співслужили Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії, та численне духовенство Київської архиєпархії. У Літургії взяли участь монашство різних чинів та згромаджень, а також чисельна громада мирян.

«Сьогодні Христова Церква святкує пам’ять одної історичної події, – події, яка стала початком нашого спасіння», – розпочав своє архипастирське слово Блаженніший Святослав, розповідаючи про те, як до невідомого того часу, забутого Богом містечка Назарет, до Марії прийшов ангел з неба: «В той момент небесна дійсність, божественна, увійшла в земну історію», – сказав Глава Церкви.

«Ми, може, вповні і не зрозуміли б, у чому полягає той момент, якщо б не імена, які нам подає євангелист Лука. Той ангел має дуже особливе ім’я. Він називається Гавриїл. З гебрейського גַּבְרִיאֵל‎ означає «Божа сила», і те, що він каже до Марії – це не лише якась добра думка, гарна ідея. Він, цей ангел, є носієм реальної, дієвої Божої сили. Те, що він каже, стається. Сила Божа сходить і Боже Слово воплочується», – зазначив Предстоятель УГКЦ і наголосив, що «внаслідок цієї надзвичайної Божої сили, яку ангел своїм іменем благовіствує, Син Божий стається сином людським, здійснюється таїнство воплочення Другої Особи Божої, і починається Новий Завіт, початок нашого спасіння».

Як підкреслив у проповіді Блаженніший Святослав, для нас, християн нового часу, нового тисячоліття, Марія є образом Христової Церкви, яка приймає цю Силу Божу, сповнюється нею. «Та Сила Божа, те сильне і діяльне Євангеліє сьогодні голоситься теж і тут, у тому святому храмі, і ми, святкуючи Благовіщення, закликаємося прикладом Марії того ангела, того Гавриїла, прийняти ту силу Євангелія. Тому сьогодні говоримо про нову євангелізацію. Про це оновлення тою небесною силою нашого сьогодення, нашого сьогоднішнього з вами життя», – сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав зазначив, що для нього день Благовіщення є особливим, бо сьогодні Першоієрарх святкує річницю єпископських свячень. «Так цікаво сталося у моєму житті, що той ангел, який до мене прийшов через нашого Блаженнішого Любомира, перевернув усе моє життя. Але я вам можу посвідчити, що та сила є реальною, діяльною і може змінити весь світ», – наголосив Блаженніший Святослав.

«Святкуючи сьогодні свято, радіймо тою силою, тішмося нею, запрошуймо до свого серця. Вирішуючи наші особисті справи, приймаючи життєво важливі рішення, не цураймося тієї сили, а тоді те, що народиться з нашого життя, буде святе і велике в Божих очах», – завершив свою проповідь Верховний Архиєпископ Києво-Галицький.

Вітаючи прихожан церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці із престольним празником, Глава Церкви побажав, щоб у цьому храмі вони навчилися говорити Богові «так», як сказала це Діва Марія, «і тоді, будьте певні, що та божественна сила, яка сьогодні входить у тіло Церкви, зробить вас настільки могутніми і сильними, що вас побачать і почують не лише на другому березі Дніпра, але й по всій Україні», – сказав Блаженніший Святослав.

Звертаючись із вітальним словом до Першоієрарха УГКЦ, Єпископ-помічник Київської архиєпархії Владика Йосиф (Мілян) пригадав, що свої єпископські свячення Блаженніший Святослав також прийняв у день Благовіщення Пресвятої Богородиці, і тепер у цей день Глава Церкви вперше служить Божественну Літургію як Правлячий Архиєпископ Київський. «Хочемо просити у Бога грандіозної, великої сили, аби справді тримати Церкву у здоров’ї, будучи самому здоровим душею і тілом, щоби Ви у великій хоробрості, великій мудрості провадили Церкву на многії і благії літа», – наголосив Владика Йосиф.

На завершення першої Божественної Літургії Блаженніший Святослав, як правлячий Архиєпископ Київської архиєпархії, очолив празничний хресний хід довкола храму Благовіщення Пресвятої Богородиці при Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві та здійснив чин освячення благовіщенської святої води.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.