Святіший Отець Іван Павло II встановивдві нові латинські єпархії на Україні —Харківсько-Запорізьку та Одесько-Сімферопольську

Ординаріями новоутворених єпархій призначені відповідно єпископи Станіслав Падевський і генеральний вікарій Кам’янець-Подільської єпархії о. Броніслав Бернацький. Того ж дня Папа прийняв прохання про відставку ординарія Кам’янець-Подільської єпархії єпископа Яна Ольшанського. Його змінив єпископ-помічник тієї ж єпархії монсеньор Леон Максиміліан Дубравський. Декретом Папи також і на Львівську архієпархію призначені два єпископи-помічники — Мар’ян Бучек і Леон Малий.

Харківсько-Запорізька єпархія з центром в Харкові утворена у результаті поділу Києво-Житомирської і Кам’янець-Подільської єпархій. До складу Одесько-Сімферопольської єпархії також увійшли землі, що раніше входили до складу Кам’янець-Подільської дієцезії.

Єпископ Станіслав Падевський протягом 7 років був єпископом-помічником у Львівській архієпархії. Будучи монахом Ордену менших братів-капуцинів, він у 1957 року був рукоположений у священичий сан. Багато років о. Станіслав ніс служіння на Україні, у Львівськй архієпархії для католиків латинського обряду. 1995 року Святіший Отець призначив його єпископом-помічником в архієпархії (хіротонія відбулася 10 червня того ж року у Львівській катедрі).

Єпископ-номінант Броніслав Бернацький навчався у Ризькій Вищій духовній семінарії, висвячений 1972 року у Латвії. Після повернення на Україну став вікарієм, а потім — парохом у місті Бар Вінницької області та навколишніх парафіях. В 1995 році був переведений в місто Мурафу парохом. В даний час є парохом і деканом Мурафи, а також генеральним вікарієм Кам’янець-Подільської дієцезії.

Новий ординарій Кам’янець-Подільської єпархії єпископ Леон Максиміліан Дубравський був висвячений 1983 року. Він є монахом Ордену менших братів. 1998 року Іван Павло II призначив о. Леона єпископом-помічником у Кам’янець-Подільської єпархії (хіротонія відбулася в липні того року).

Єпископ-номінант Мар’ян Бучек народився у Чешанові, у Східній Польщі, поблизу українського кордону. Після закінчення навчання у Вищій духовній семінарії в Перемишлі, 1979 року був рукоположений у священичий сан.

Далі працював на різних посадах. Зокрема, був секретарем Його Преосвященства Мар’яна Яворського, який з 1984 по 1991 рік виконував обов’язки Апостольського Адміністратора Любачова. Водночас працював нотаріусом Курії Любачова, а згодом став її канцлером.

В 1991 році приїхав в Україну разом з Владикою Мар’яном Яворським, який став Архієпископом Львова для римо-католиків. Брав активну участь в реорганізації Римо-Католицької Церкви в Україні, яка зазнала чимало переслідувань протягом довгих десятиліть.

Багато років Всечесний Отець Бучек виконував обов’язки канцлера Курії митрополита у Львові і секретаря Конференції католицьких єпископів для католиків латинського обряду.

Єпископ-номінант Леон Малий навчався у підпільній семінарії під керівництвом отця Генрика Мосінга, засновника світського Інституту Св. Лаврентія, а 1984 року, також підпільно, висвячений у Львові. Пізніше навчався у Римі, в Папському Університеті Святого Хреста, де в 2000 році захистив докторську дисертацію з догматичної теології на тему «Еклезіологія у творах Йосифа Більчевського».

Після рукоположення супроводжував отця Генрика Мосінга у його душпастирських поїздках. Був у підпіллі мандрівним душпастирем — працював серед католиків на півдні України.

Зараз — префект Львівської Вищої духовної семінарії і професор догматичної теології, а також — адміністратор парафії Святої Марії Магдалини у Львові.

В даний час Римо-Католицька Церква на Україні поділяється на шість єпархій. Дієцезії об’єднані у митрополію з центром у Львові.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.