«Нехай Пресвята Трійця зміцнює в мирі та злагоді улюблений український народ», – Папа Венедикт XVI. 30.03.2011

«З великою радістю вітаю сьогодні Блаженнішого Святослава (Шевчука), нового Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, разом з єпископами та вірними, які його супроводжують. Запевняю мою постійну молитву, щоб Пресвята Тройця уділяла повноту дарів, зберігаючи в мирі та злагоді любий український народ». Такими словами розпочав своє привітання для єрархії та вірних УГКЦ Вселенський Архиєрей під час загальної аудієнції сьогодні в Апостольській столиці, повідомляє Радіо Ватикан.

«Ваше Блаженство, Господь покликав Вас до служіння та проводу цієї знатної Церкви, частини того народу, який понад тисячу років тому отримав Хрещення у Києві. Я впевнений, що Ви, просвітлені діянням Святого Духа, очолюватимете свою Церкву, провадячи її у вірі в Ісуса Христа згідно з власною традицією та духовністю, в сопричасті з Петровою Столицею, яка є видимим вузлом цієї єдності, задля якої численні сини і доньки не пошкодували навіть віддати своє життя», – зауважив Папа Бенедикт XVI, звертаючись особисто до нового Предстоятеля УГКЦ.

Вселенський Архиєрей зазначив, що у ці хвилини з признанням згадує «улюбленого брата Блаженнішого кардинала Любомира (Гузара), вислуженого Верховного Архиєпископа».

«За заступництвом Пречистої Діви Марії Богородиці молюся про Боже благословення для Вас, Ваших єпископів, священиків, ченців та черниць і всіх вірних», – завершив своє вітальне слово до нового Глави УГКЦ Папа Бенедикт XVI.

Як повідомив під час прямого включення в ефірі «Українського радіо» Тарас Семенюк, по закінченні загальної аудієнції Блаженніший Святослав зустрівся зі Вселенським Архиєреєм Папою Венедиктом XVI. За словами Тараса, під час аудієнції на площі Святого Петра у Римі зібралася чисельна громада українців, вірних УГКЦ, які також прийшли привітати свого нового Першоієрарха.

У неділю, 3 квітня, Блаженніший Святослав очолить Архиєрейську Літургію, яка о 10.00 годині ранку розпочнеться в прокатедральному українському соборі святої Софії у Римі (via Boccea, 478).

Разом з Главою УГКЦ у загальній аудієнції Папою Бенедиктом XVI взяли участь 12 ієрархів Церкви – Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк), Митрополит Вінніпезький Лаврентій (Гуцуляк), Митрополит Філадельфійский Стефан (Сорока), Секретар Синоду Єпископів, Куріальний єпископ УГКЦ Владика Богдан Дзюрах,Єпарх Едмонтонський Владика Давид (Мотюк), Єпарх Нью-Вестмінстерський Владика Кен (Новаківський), Єпарх Івано-Франкіський Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Тернопільський Владика Василій (Семенюк). Разом з численними представниками чернечих спільнот на аудієнції були присутні о. Василій Ковбич, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата та с. Дженес Солюк, Головна Настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, а також єпархіальні священики, семінаристи та кількасот мирян.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.