Світ потребує людей миру. На загальній аудієнції з Папою Венедиктом XVI 23 березня 2011. 25.03.2011.

Сучасний світ потребує миру, а тому всі віруючі в Бога повинні завжди бути миротворцями та джерелом миру. На це звернув увагу Папа Венедикт XVI під час загальної аудієнції у Ватикані, яка вперше у цьому році відбулася на площі Святого Петра. У своєму повчанні з цієї нагоди Святіший Отець представив постать святого Лаврентія з Бріндізі – італійського ченця-капуцина, відомого проповідника та захисника віри, який жив на межі XVI та XVII століть, в розпал протистоянь між католиками та послідовниками Реформації. В 1956 році, з нагоди 400-ліття від дня народження святого, Папа Іван ХХІІІ проголосив його Учителем Церкви.

Святий Лаврентій був відомим проповідником та компетентно, спираючись на Святе Письмо та Отців Церкви, обороняв віру від закидів протестантів. З огляду на ґрунтовне знання Біблії, його навчання подивляли також єврейські рабини. «Успіх, яким користувався святий Лаврентій, – сказав Папа, – допомагає і нам зрозуміти, що також і сьогодні звернення до Святого Письма, прочитаного у світлі Традиції Церкви, становить невід’ємний і фундаментально важливий елемент у веденні з великою надією екуменічного діалогу».

Святіший Отець також вказав на те, яке значення відігравали проповіді цього святого для простих людей, яким він пригадував про необхідність послідовного життя вірою, зазначаючи, що також і сьогодні «нова євангелізація потребує добре приготованих ревних і відважних апостолів, аби світло та краса Євангелія перемогли культурні течії морального релятивізму і релігійної байдужості, перемінюючи різні способи діяння та мислення у справжній християнський гуманізм».

Говорячи про діяльність святого Лаврентія з Бріндізі, Венедикт XVI звернув увагу на його старання, спрямовані на користь миру. З доручення Римських Архиєреїв та монархів він брав участь у різних дипломатичних місіях, щоб примирити європейські країни, які стояли перед загрозою експансії з боку Османської Імперії, а його моральний авторитет спричинився до того, що всі шукали його порад та дослуховувалися до них. «Сьогодні, як і в часах святого Лаврентія, світ дуже потребує миру, потребує миролюбних та миротворчих людей. Усі, хто вірить в Бога, повинні завжди бути джерелом та діячами миру».

Папа не оминув увагою і багате духовне життя святого Лаврентія з Бріндізі, який, не зважаючи на безмір виконуваних служінь, завжди знаходив час на розмову з Богом. Він, за словами Святішого Отця, є прикладом для кожного священика, який покликаний уникати надмірного активізму, забуваючись про першопричину свого служіння, адже час молитви «є найціннішим в житті священика», бо є часом діяння Божої благодаті та спричиняється до плідного служіння.

Підсумовуючи, Венедикт XVI зазначив, що життя та діяльність святого Лаврентія з Бріндізі були натхнені великою любов’ю до Святого Письма та переконанням у тому, що «слухання та приймання Божого слова спричиняє внутрішню переміну, яка веде нас до святості».

Джерело: http://www.radiovaticana.org/ucr/Articolo.asp?c=472331

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.