Діалог з католицькою Церквою, ситуація на Близькому Сході, боротьба зі СНІДом…

Велика Британія

Діалог з католицькою Церквою, ситуація на Близькому Сході, боротьба зі СНІДом — такі основні теми обговорювались на щорічній зустрічі примасів англіканських церковних провінцій, що відбулася у Кентербері.

У нараді взяли участь 35 із 38 примасів — верховних архієпископів чи єпископів-президентів автономних провінцій Англіканського союзу Церков. Всі дискусії проходили за закритими дверима. «СНІД не є Божою карою, — голосить текст однієї з заяв, прийнятих за результатами наради. — Ми бажаємо нагадати як урядам, так і фармацевтичним компаніям, що невід’ємним правом людей, які потребують лікування, є можливість отримати це лікування».

Англіканські лідери також окреслили основні шляхи збору коштів на боротьбу зі СНІДом. Головну координуючу роль у цій справі повинна відіграти Англіканська консультативна рада. Окрім збору пожертв англіканські єпископи мають намір провадити працю з відомими фондами, переконуючи їх керівництво не відмовляти у позиках країнам третього світу, охопленим епідемією СНІДу.

Стосовно ситуації на Близькому Сході, англіканські примаси висловили глибоке занепокоєння тривалістю конфлікту. У заяві з цього приводу вони назвали артилерійські обстріли, дії терористів-самогубців та військові операції «шкідливими та безплідними акціями». Ієрархи закликали лідерів Ізраїлю та Палестини «вжити невідкладні заходи, спрямовані на розрив спіралі взаємної помсти».

Учасники наради також виступили із заявою, в якій привітали створення Міжнародної англікано-католицької комісії з питань єдності та місії. «Ми закликаємо наші провінції і церкви підтримати цей новий етап руху назустріч видимій єдності між Римо-Католицькою Церквою та Англіканським союзом Церков», — йдеться у заяві.

Кожна з провінцій Англіканського союзу Церков, що об’єднує 70 млн. вірних у всьому світі, є автономною, і щорічна зустріч примасів належить до чотирьох так званих «інструментів єдності». Іншими «інструментами єдності» є Ламбетська конференція — собор усіх англіканських єпископів, що скликається раз на десять років, Англіканська консультативна рада і Кентерберійська кафедра.

Цього року нарада примасів востаннє проходила під головуванням архієпископа Кентерберійського Джорджа Кері, який восени піде у відставку. Під час Літургії у Кентерберійському соборі архієпископ Армський (Північна Ірландія) від імені своїх побратимів висловив доктору Кері подяку за його працю.


Архієпископ Кентерберійський виступає проти відокремлення Церкви від держави у Великій Британії. «Відокремлення Церкви від держави завдасть удару по цілісності суспільства, ослабить мораль і, можливо, посіє зерна авторитаризму», — з такою заявою виступив нещодавно керівник Церкви Англії. Архієпископ Кентерберійський Джордж Кері переконаний, що «фундаментальні для Британії цінності були сформовані відчуттям вищої, трансцендентної влади». І навпаки, стверджує англіканський примас, «саме витіснення релігії із суспільного життя робить жорстокість прийнятною».

Коментуючи заяву Джорджа Кері, Національне мирянське товариство, яке виступає за відокремлення Церкви від держави, назвало її «нонсенсом, що відображає особисті інтереси» примаса.

Церква і держава в Англії залишаються тісно пов’язаними між собою: британський монарх, як і раніше, іменується Верховним правителем Церкви Англії, у палаті лордів засідають 26 єпископів, а кандидатура архієпископа Кентерберійського затверджується прем’єр-міністром.

Туреччина

Канадське посольство в Анкарі відмовилось надати родині іранських християн політичний притулок в Канаді. Про це заявила християнська правозахисна організація «Голос мучеників — Канада». За даними правозахисників, подружжя Махмуд і Атефа Ефрані та їхні три доньки в 1999 році втекли з ісламської республіки Іран і відтоді мешкають в центральній Туреччині, прагнучи здобути статус біженців. Причиною переслідувань сім’ї Ефрані став їх перехід з ісламу у християнство.

Після годинної розмови з Махмудом Ефрані співробітники канадського посольства видали постанову, що іранський громадянин не має права на статус біженця.

Дане рішення жодним чином формально не обгрунтовується, однак, на думку представників канадських християн, влада країни просто не бажає впускати на свою територію важкохвору Атефу Ефрані, яка страждає на розсіяний склероз і прикута до інвалідного крісла.

Зі своєї сторони, турецька влада заявила про готовність вислати сім’ю Ефрані назад до Ірану. Якщо ж подружжя повернеться на батьківщину, їх може очікувати страта за «віровідступництво».

Німеччина

Рішення баварського уряду про нагородження Лейпцизькою правозахисною премією за 2002 рік Алена Вів’єна — керівника французької міжміністерської комісії у справах сект і культів, викликало суперечливі реакції серед правозахисників. На думку американського інституту релігії і публічної політики, його слід сприймати як жарт.

На думку президента інституту Джозефа Гребовскі, Вів’єн використовував свої високе становище для поширення релігійної нетерпимості у всій Європі і в інших частинах світу. Наприклад, він їздив у Пекін, щоб обговорити з китайськими лідерами методи боротьби з так званими «небезпечними культами».

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.