Останнім часом у засобах масової інформації з’явилися повідомлення про позицію окремих українських Церков щодо Собору Святої Софії в Києві.

17 квітня 2002 р.

Шановні і дорогі співгромадяни!

Останнім часом у засобах масової інформації з’явилися повідомлення про позицію окремих українських Церков щодо Собору Святої Софії в Києві. На жаль, у цих повідомленнях не завжди вірно трактується позиція Української Греко-Католицької Церкви щодо цього питання. З метою вияснення нашої офіційної позиції публікуємо частину листа Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії УГКЦ до Президента України, написаного 11 січня 2002 року, як реакцію на Декрет №1005 Кабінету Міністрів України від 09 серпня 2001 року:

«…факт розподілу національних святинь в столичному городі Києві застановив Владик Української Греко-Католицької Церкви. Єпископи на своєму Митрополичому Синоді у днях 3-4 січня постановили зайняти становище щодо Собору Святої Софії у Києві, про який також йде мова у вищезгаданій Постанові Кабінету Міністрів України. Цей Собор є духовним символом єдності та святинею особливого рангу для всього українського народу. Він повинен бути переданий Патріярхові Української Церкви, коли усі православні і католицькі вірні, корені яких сягають Володимирового хрещення, повернуть до первісної єдності первопочатків християнства в Україні, і коли в них буде один Патріярх. На думку Владик Української Греко-Католицької Церкви Українська Держава повинна зберігати цю святиню у своїй власності до такого щасливого моменту.

Беручи до уваги теперішні (надіємось скороминучі) умови поділеної Київської Церкви на чотири конфесії: УПЦ, УГКЦ, УПЦ КП і УАПЦ, ми бачимо два можливі шляхи розв’язки питання, пов’язаного зі Святою Софією:

  1. Дозволити використовувати Собор Святої Софії для проведення богослужінь вищезгаданими конфесіями згідно із умовами пункту 2 Постанови Кабміну на паритетних засадах. При цьому слід зауважити, що таке використання викликатиме кожен раз значний суспільний резонанс.

  2. Не надавати жодній конфесії Собор Святої Софії в Києві у постійне чи тимчасове користування до тих пір, допоки в Україні не буде відновлено церковну єдність часів Володимирового хрещення.

Залишаємося в надії на Ваше мудре рішення як Гаранта єдності та територіальної цілісності Української Держави».

  • ЛЮБОМИР
Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.