У зверненні з нагоди завершення місцевих виборів Блаженніший Любомир закликав політиків проявити жертовність задля єдності. 18.11.2010

«Ми закликаємо, щоб кожен політичний лідер, який декларує сьогодні свою готовність до єдності, публічно заявив народові, чим він готовий пожертвувати задля досягнення цієї мети». Про це у своєму Зверненні-закликові з нагоди завершення місцевих виборів 2010 року заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир.

У післявиборчому зверненні Предстоятель УГКЦ зауважує, що до уроків 2004 року ми повертаємося знову і знову, і в цій ситуації усі здорові сили повинні задуматися над тим, що сказати народові, а «також повинна щось сказати Церква». Блаженніший Любомир вдумливо і критично аналізує наслідки виборів для Церкви, влади, народу і опозиції, а основний шлях виправлення нинішньої, справді тривожної, ситуації вбачає у послідовному духовному відродженні: «Не підвищення рівня економіки, не структурні чи кадрові зміни, а покращення духовної ситуації є єдиною розв’язкою для складної суспільно-політичної ситуації в Україні», − переконаний Першоієрарх українських греко-католиків.

Осягаючи досвід минулих виборів, Блаженніший Любомир доходить таких висновків. По-перше, усім, хто обирає і кого обирають, Глава УГКЦ радить прийняти глибоко до серця слова Митрополита Андрея (Шептицького), сказані ним 1943 року у час воєнного божевілля, «коли, здавалося, саме виживання народу змушувало його переступати через Божі Заповіді: «Пам’ятайте, що ніколи корисного для свого народу не осягнете через противну Божому Законові поведінку!»». Як зауважує Блаженніший Любомир, якщо ці слова були справедливі тоді, то наскільки сильніше вони мають промовляти до нас сьогодні, коли людям, Богу дякувати, не доводиться переступати через невинно пролиту кров, коли мирний час іще дає нам шанс вибратися з наших труднощів. Тому повторімо собі знову і знову: «Немає такої національної мети, яка б виправдала порушення Божого Закону!», − підкреслює Предстоятель УГКЦ.

По-друге, Блаженніший Любомир констатує, що немає легкого шляху, який би провадив до осягнення справді справедливого суспільного життя. Розмаїті заклики до боротьби з усілякими суспільними вадами, які виглядають ефективними, насправді виявляються «звичайнісінькою показухою, бо, власне, закликами і обмежуються або ж, нібито виправляючи одне, водночас нищать інше», − зауважує Глава УГКЦ і визнає, що цей метод, побудований на ілюзіях, на жаль, сьогодні є досить поширеним: «Доки цілий народ не буде переконаний, що всі заходи – чи то господарські, чи економічні, чи політичні – ґрунтуються на солідних моральних засадах, в народі буде розбрат, непорозуміння та безлад. А від цього терпітиме увесь народ», − вважає Першоієрарх Церкви.

На думку Глави УГКЦ, третім уроком виборів є усвідомлення необхідності жити за Божим Законом. Блаженніший Любомир закликає усіх забути про тимчасові, короткотривалі, особисті чи групові інтереси і запитати кожного, що він готовий для цього пожертвувати, «адже істинного душевного і тілесного добробуту можна осягнути тільки тоді, коли ми готові на жертву, коли ми готові за те, у що ми віримо, щось віддати».

Як зазначає Глава Церкви, «сьогодні, дякувати Богу, наша жертва ще може бути меншою. Однак пам’ятаймо: нинішня суспільна криза стала надто великою, щоб ми могли вийти з неї, не заплативши за це бодай невеликою жертвою».

На завершення Звернення Блаженніший Любомир закликає політичних провідників публічно задекларувати свою готовність чимось пожертвувати і здійснювати її активно і послідовно, щоби народ їм повірив: «Лише тоді буде щира і відкрита розмова усіх з усіма, яка дуже потрібна для здорового суспільного життя», − наголошує у своєму Зверненні-закликові з нагоди завершення місцевих виборів 2010 року Глава Української Греко-Католицької Церкви.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.