“Ми шукали не звичайних розв‘язок, а шляху, по якому Господь Бог хотів би, щоб ми йшли”,?Блаженніший Любомир. 16.11.2010

14 листопада подячною Літургією у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, біля Патріаршого собору у Києві, відбулося закриття Конгресу мирян Центральної, Східної та Південної України. У його роботі взяли участь представники Київської архиєпархії, Донецько-Харківського, Одесько-Кримського та Луцького екзархатів.

Пригадуємо, що метою Конгресу було ознайомити мирян із їхніми завданнями у житті Церкви та спільно застановитися, як вони можуть якнайкраще виконувати їх у конкретних обставинах існування та життя Церкви у східних областях України.

Слід відзначити, що у роботі Конгресу взяли участь Блаженніший Любомир, Глава УГКЦ, Владика Степан (Меньок), Екзарх Донецько-Храківський, Владика Василій (Іасюк), Екзарх Одесько- Кримський, Владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, та Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

У проповіді, звертаючись до присутніх Блаженніший Любомир зокрема відзначив: «Ми зібрались, щоб застановитися куди нам дальше рухатися, як має розвиватися наша Церква у цих областях України. Застановляючись над цим, ми старалися написати «Дорожню карту», тобто намітити шлях, яким ми маємо іти. Це не було організаційне, структуральне, земське зібрання. Ми шукали не звичайних розв‘язок, а шляху, по якому Господь Бог хотів би, щоб ми йшли. Це зібрання віруючих людей, Церкви, яка складається з архиєреїв, ієреїв, мирян. Ми намітили, можливо не дуже досконало, як у наших обставинах сповняти Божу волю».

Крім того, Предстоятель УГКЦ, звертаючи увагу присутніх на прочитану Євангелію, сказав: «Ми чули сьогодні питання законовчителя: Що маю робити? Ми старались над цим застановитися в обставинах нашого життя. Ми намітили шлях, але тепер ключовий момент. Ісус Христос, коли пояснив законовчителеві хто є його ближній, то вказав йому, що він має робити, щоб осягнути Боже Царство. Сьогодні, я в особливий спосіб звертаюся до учасників Конгресу мирян, іменем Ісуса Христа ідіть і те, що ми напрацювали здійснюймо».

Завершився Конгрес благословенням Блаженнішого Любомира та святковим обідом.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.