Сподіваюся, що всі наші люди зрозуміють, що 2011 рік – останній рік добудови Патріаршого собору, – Владика Йосиф (Мілян) 12.11.2010

Такими словами розпочав розмову про стан будівництва Патріаршого собору Владика Йосиф (Мілян), Голова наглядової ради будівництва Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві. Крім того, владика повідомив про те, що напередодні празника Покрови вдалося завершити облаштування фасаду і зняти риштування, проте «залишаються деякі роботи на дахах, щоб успішно пережити зиму, робимо вхідний портал, готуємо собор, щоб зробити інсталяцію зовнішнього освітлення. Хочемо його на Різдво увімкнути».

Станом на сьогодні є потиньковане святилище собору, повністю виставлене риштування у внутрішній частині храму. Крім того, наближається до завершення робота у підвальних приміщеннях, у яких планується попрацювати над мистецьким облаштуванням крипти.

Серед іншого, Владика Йосиф відзначив, що роботи тривають не тільки у головному храмі УГКЦ, але ведуться і в адміністративному будинку. «З боку Дніпра будинок утеплили, замовили вікна, тобто ми накреслили собі великий обсяз робіт. Коли б нам вдалося поставити вікна в адміністративному будинку, ми б взимку паралельно здійснювали внутрішні роботи й у цьому приміщенні», – наголосив Владика Йосиф.

За словами голови наглядової ради, на цей час гроші для проведення будівельних робіт у зимовий період є. «Щоб продовжувати роботи в літній період нам потрібно приблизно 40 млн гривень. Це були б ті кошти, які є необхідні, щоб ми у 2012 році освятили наш собор. Зараз нашим завданням є напрацювання концепції першочергових робіт, щоб почати служити, а відтак доробляти».

Крім того, Владика повідомив про те, що вже працюють над тим, щоб до дня освячення собору, яке попередньо планується провести по завершенні футбольного чемпіонату Євро-2012, видати святкові монети, марки, конверти та медаль, як нагороду для жертводавців, подячні патріарші листи і грамоти, різну атрибутику. Він також розповів, що вже кілька груп записалися на посвячення храму, які прагнуть мати свої місця у соборі, на бенкеті та концерті.

Фоторепортаж про будівництво Патріаршого собору у 2010 році можете переглянути за цим посиланням: kyivsobor.ugcc.org.ua/component/option,com_datsogallery/Itemid,37/.

Департамент інформації УГКЦ

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.