«ЯК ДОПОМОГТИ СВЯЩЕНИКУ ДОБРЕ СПОВНЮВАТИ СВОЄ ПОКЛИКАННЯ»:ПРОЕКТ ДОКУМЕНТУ ПІД ТАКОЮ ЗАГАЛЬНОЮ НАЗВОЮРОЗГЛЯНУЛА ПРЕСВІТЕРСЬКА РАДА ЛЬВІВСЬКОЇ АРХІЄПАРХІЇ УГКЦ

У четвер, 4 квітня, після тривалої перерви відновила свою активну працю пресвітерська рада Львівської Архієпархії УГКЦ, до складу якої входять вибрані представники деканатів, уповноважені для тіснішої співпраці з архієпархіальним управлінням.

У роботі квітневої зустрічі членів пресвітерської ради взяв участь Блаженніший Любомир Кардинал Гузар та два його єпископи-помічники: протосинкел Львівської Архієпархії УГКЦ Преосвященний Ігор Возьняк та куріальний єпископ Преосвященний Гліб Лончина.

Як зазначив Глава УГКЦ: «Головною метою пресвітерської ради є збір думок та пропозицій, котрі повинні зробити спільну працю духовенства архієпархії ефективнішою».

Після молитви і короткого вступного слова Блаженніший Любомир запропонував усім присутнім висловити свої думки про найактуальніші проблеми церковно-парохіального життя, котрі потребують негайного вирішення. Від самого початку дискусія виявилася дуже жвавою. Священики-члени пресвітерської ради один за одним висловлювали цілу низку проблем та пропозицій щодо їх вирішення.

Звучали питання, пов’язані з святкуванням року Патріарха Йосифа Сліпого та продовженням післясемінарійного вишколу духовенства, потребою єпископських візитацій та необхідністю відновлення праці так званої «Комісії по конфліктних ситуаціях», визначенням критеріїв стосунків між священиками, церковними комітетами та причтом. Отці торкалися проблем, пов’язаних з вживанням старослов’янської мови, потреби покращення богослужбового співу і необхідності суворого дотримання одного і того ж порядку церковних відправ.

Блаженніший Любомир Кардинал Гузар уважно прислухався до всіх пропозицій і намагався відреагувати на кожну із них. Він зробив особливий наголос на важливому питанні християнської освіти і чітко розмежував потребу у катехитичних науках, які належать до безпосередніх обов’язків парохів, і завданнях, які стоять перед викладачами «Християнської етики», що, за словами Глави УГКЦ, «є державним, а не церковним предметом, і має на меті забезпечити учнів головними знаннями з історії християнської культури нашого народу».

Особливу увагу членів пресвітерської ради викликав проект документу під загальною назвою: «Як допомогти священику добре сповнювати своє покликання». Праця над цим цікавим і корисним проектом продовжує тривати, але вже тепер вдалося дуже чітко визначити його головні теми і структуру. Документ, котрий ще очікує часу свого завершення і затвердження, включатиме окремі розділи, присвячені підготовці кандидатів до вступу до семінарії, формації та вишколу у вищих духовних закладах, особливостям праці молодих священиків, проблемам переходу до самостійного служіння парохів та адміністраторів, питанням страхування, пенсійного та допомогового фондів, платні священика, єпископських візитацій, церковних відзначень і кар, призначень на парохії і переміщення, внутрішніх конфліктних ситуацій і міжконфесійних стосунків, відношення до єпархіального управління…

Глава УГКЦ звернувся до членів пресвітерської ради з проханням донести продискутовані проблеми та можливі варіанти їх вирішення усім священикам архієпархії і повернутися на наступне засідання ради, яке відбудеться 4 квітня, з ще конкретнішими думками та пропозиціями, котрі виражатимуть загальне волевиявлення архієпархіального духовенства.

Опубліковано у Без категорії. Додати до закладок постійне посилання.

Коментарі закриті.